Çukurova zabıtası fırınları denetledi

Çukurova zabıtası fırınları denetledi
Çukurova zabıtası fırınları denetledi

ADANA,(DHA)- ADANA'da Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan fırın ve unlu mamül üreten işyerlerinde denetim yaptı.

Zabıta ekipleri fırın ve unlu mamul işletmelerine yaptığı denetimlerde ruhsat kontrolü yaptı. Kontrollerde ruhsat dışı üretim yaptığı tespit edilen işyerleri hakkında tutanak tutularak, işlem yapıldı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, önceliklerinin halk sağlığı olduğunu belirterek, "Ekiplerimiz rutin denetimlerini gerçekleştiriyor. Fırın ve özellikle unlu mamul üreticileri hakkında ruhsat dışı üretim yapıldığına dair çeşitli ihbarlar da alıyoruz. Böyle bir duruma kesinlikle izin veremeyiz. Herkes ruhsatında belirtilen sınırlar içinde faaliyet göstermek zorundadır" dedi.

Her zaman esnafın yanında olduklarını, denetimlerin aralıksız devam edeceğini ifade eden Çetin, "Niyetimiz esnafımızı mağdur etmek değil. Aksine ruhsat ihlali yapan işyerleriyle ilgili işlem yaparak işini düzgün yapan esnafımıza destek oluyoruz. Hem halkımızın sağlığına önem veriyoruz hem de esnafımızın mağdur olmasının önüne geçiyoruz" diye konuştu 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS