İstidam seferberliğine Adana, 50 bin kişi istihdam hedefiyle start verdi

İstidam seferberliğine Adana, 50 bin kişi istihdam hedefiyle start verdi
İstidam seferberliğine Adana, 50 bin kişi istihdam hedefiyle start verdi

ADANA,(DHA)- ADANA'da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SGK ve İŞKUR İl Müdürlükleri, TOBB’a bağlı Adana Ticaret Odası, Ceyhan, Kozan Ticaret Odaları ve Borsaları ile Adana Sanayi Odası ve Adana Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliğinde İstihdam Seferberliği 2019” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantının açılış konuşmasını oda-borsalar adına ATO Başkanı Atila Menevşe gerçekleştirdi. Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan'ın konuşmasının ardından uzman olarak birikimlerini aktaran TOBB ETÜ Öğretim Üyesi Prof.Dr.Cem Kılıç'ın sunumlarıyla toplantı devam etti.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ATO Başkanı Atila Menevşe, "Burası Türkiye Burada İş Var, sloganıyla ''İstihdam Seferberliği 2019'' kampanyası başlatılmıştır. Ülke genelinde 2,5 milyon yeni istihdamın hedeflendiği seferberlik kapsamında, iş dünyamıza, girişimcilerimize pek çoğu tarihi destekler şeklinde 8 farklı teşvik sunulmuştur. İstihdama büyük destek sağlayacak olan bu teşvikleri çok önemsediğimizi öncelikle belirtmek isterim. Paket kapsamında yeni istihdam edilecek kişiler için 3 aylık dönemde verilecek maaş ve sigorta desteği, takip eden aylardaki prim destekleri, işverenlere tanınan asgari ücret destekleri için müteşekkiriz" dedi.
Toplantının devamında söz alan Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ise, "Hükümetimizin işsizliği ortadan kaldırmak adına attığı bu devasa adıma, Adana iş dünyamızın da duyarsız kalmayacağına yürekten inanıyorum. Zira “Milli İstihdam Seferberliği'' ne Adana'nın verdiği destek hafızalarımızda hala canlılığını korumaktadır. Adana'nın aynı yaklaşımı “İstihdam Seferberliği 2019'' da da sergileyeceğinden şüphe duymuyorum. Buradan Adana iş dünyamıza bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Yeni ve iş verene bu denli imkanlar sağlayan bu tarihi teşvik ve destek seferberliğinden sizler de yararlanınız. İşveren olarak hem siz, hem iş arayan kardeşlerimiz hem ülkemiz hem de Adana'mız kazansın'' dedi.
Konuşmaların ardından TOBB ETÜ Öğretim Üyesi Prof.Dr. Cem Kılıç teşviklerin sağladığı avantajları anlattı.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS