Seyhan Belediyespor’dan 5 başarı

Seyhan Belediyespor’dan 5 başarı
Seyhan Belediyespor’dan 5 başarı

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyespor’un atletleri, Eskişehir’de gerçekleştirilen U-20 Kulüpler Ligi Final Yarışmaları'nda 5 önemli başarıya imza attı. Seyhan Belediye Başkanı ve Seyhan Belediyespor Onursal Başkanı Akif Kemal Akay, Adana’yı en iyi şekilde temsil eden genç sporcuları başarılarından dolayı kutladı.


U-20 Kulüpler Ligi müsabakalarında ilk olarak Seyhan Belediyespor atletlerinden Baver Ateş, 800 Metre final yarışında piste çıktı. Rakiplerine ve zamana karşı büyük mücadele veren Baver Ateş, Türkiye ikincsi oldu. Hülya Gezeroğlu ise Yüksek Atlama branşında Türkiye ikincisi, 100 Metre Engelli branşında da Türkiye üçüncüsü olarak 2 madalya aldı.


Serdal Kadıoğlu koordinatörlüğünde final yarışlarına hazırlanan Seyhan Belediyespor Bayan ve Erkek U-20 atletizm takımları da Türkiye’nin önde gelen kulüplerini zorlayarak zirveye yaklaştı. Final müsabakalarında, Seyhan Belediyespor U-20 Bayan Atletizm Takımı, Fenerbahçe, Enka, Beşiktaş ve Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan sonra U-20 Ligi'ni beşinci olarak tamamladı. U-20 Erkek Atletizm Takımı da U-20 Ligi'ni,  Fenerbahçe, Enka, Galatasaray ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ardından beşinci olarak bitirdi. Seyhan Belediyespor bayan ve erkek atletizm takımları aldıkları derecelerle gelecek adına ümit verdi.


Seyhan Belediye Başkanı ve Seyhan Belediyespor Onursal Başkanı Akif Kemal Akay, Adana’yı Eskişehir’de en iyi şekilde temsil eden sporcuları kutlarken, gençlere güvenmeye devam edeceklerini söyledi. Her zaman sporu teşvik edeceklerini sporcuları da destekleyeceklerini aktaran Başkan Akay, “Adana atletizmi adına başarılı bir süreci geride bıraktık. Sporcularımızın ve sporcuları yetiştiren antrenörlerimizin emekleri çok büyük. Onları kutluyorum. Elde edilen başarının daha da büyümesi için spora ve sporcuya gerekli önemi vermeye devam edeceğiz” dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS