Seyhan ve SASA’dan eğitime katkı

Seyhan ve SASA’dan eğitime katkı
Seyhan ve SASA’dan eğitime katkı

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi ile SASA Erdemoğlu Holding tarafından yapımı için daha önce protokolü imzalanan Kreş ve Gündüz Bakımevi'nin temeli, gerçekleştirilen törenle atıldı.  Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Atılan temelle burada yapılacak olan eğitim tesisi,  geleceğe ışık tutacaktır. Bu önemli katkı için  Erdemoğlu Vakfı’na teşekkür ediyorum” dedi.
Yeşiloba TOKİ konutları içerisinde Seyhan Belediyesi-SASA Mehmet Erdemoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Muharrem ayı nedeniyle aşure ikramının da yapıldığı törene, Başkan Akif Kemal’in yanı sıra, SASA Genel Müdürü Mehmet Şeker, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, partililer, meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende konuşan SASA Genel Müdürü Mehmet Şeker, Adana’ya 2015 yılından itibaren yatırım yapmaya başladıklarını kaydetti. Erdemoğlu, “Her şey, kazanarak olmuyor, paylaşmak da çok önemli. Değişik sektörlerde yatırımlarımız bulunmakta. Seyhan Belediyesi ile beraber gerçekleştirdiğimiz Kreş ve Gündüz Bakımevimiz Adanamız’a hayırlı olsun” dedi.
İki mutluluğu bir arada yaşadıklarını ifade eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da üreten kurumların toplumsal eğitime önem vermesinin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Akay, “Burada yapılacak olan eğitim çalışması ile geleceğe ışık tutulması sağlanacak. Kreşler artık eğitimin küçük yaşta başlamasının göstergesi ve örneğidir. Çocuklarımızın çok küçük yaşta eğitilmesini sağlayarak, Atatürk ilkelerine bağlı bir birey olmalarını sağlamalıyız. 5 sınıflık tesis 120 kişiye hitap edecek. Süreç içinde bu sayıyı artırmayı planlıyoruz. Hem üretime hem de eğitime katkı veren Erdemoğlu Holdinge teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Temel atma töreni katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise kente yatırım yapmak isteyenlerin önünün açılarak desteklenmesi gerektiğini kaydetti. Karalar, “Seyhan Belediyesi-SASA Mehmet Erdemoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi gerçekten de önemli bir hizmet. Erdemoğlu Holding’in, Adanamız’a yatırımlarının devam edeceğini umut ediyorum” dedi.


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS