Seyhan’da 23 Nisan coşkusu

Seyhan’da 23 Nisan coşkusu
Seyhan’da 23 Nisan coşkusu

ADANA,(DHA)- 23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Seyhan Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerde coşkuyla kutlandı. Şehit Aileleri Derneği’nde çocuklara oyuncaklar armağan eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın makamına ise otizmli çocuklar Emir Dündar ve Serdar Bozkurt oturdu. Yeşilyuva Bilgi Evi’nde İstiklal Marşı’nın tümünü okuyan Yıldız Yaşar duygulanıp, gözyaşlarına hakim olamazken, Başkan Akay belediyenin düzenlediği etkinliklerde çocuklarla birlikte marşlar söyledi, Spor aktivitelerine katılan çocuklara madalya takıp, armağanlarla çocukların coşkusuna ortak oldu.
Başkan Akif Kemal Akay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu otizmli Emir Dündar ve Serdar Bozkurt’a bıraktı. Dündar ve Bozkurt kendi yaptıkları el işi tabloyu Başkan Akay’a armağan edip, çiçek verdi. Başkan Akay da onlara çeşitli armağanlar verip bayramlarını kutladı.
23 Nisan’da şehit çocuklarını ve torunlarını unutmayan Başkan Akay, Adana Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Emine Kunt ve yöneticilerden derneğin faaliyetleri hakkında bilgi alan Başkan Akay, şehit ailelerinin çocuklarına belediye kreşlerinde üretilen oyuncakları armağan etti.
Yenibey SEYMER’de düzenlenen etkinlikte ellerindeki bayraklarla marşlar söyleyen çocuklar, Başkan Akay’a doğum günü sürprizi yaptılar. Çocuklarla birlikte hazırlanan pastadaki mumları söndüren Başkan Akay, çocuklara oyuncaklar armağan ederek, 23 Nisan coşkularına ortak oldu.
Başkan Akay, Gülbahçesi Mahallesi’ndeki Hafsa Sultan Anaokulu’ndaki çocuk ve spor şenliğinde, hazırlanan parkuru tamamlayan çocuklara madalya takıp, forma ve şort armağan etti.
Yeşilyuva Bilgi Evi’ndeki etkinlikte ise İstiklal Marşı’nın tamamını okuyan Yıldız Yaşar adlı çocuk duygulanıp, gözyaşlarına hakim olamadı. Etkinlikte Hacivat-Karagöz ve animasyon gösterileri,  eğlenceli bilimsel deneylerle çocuklar 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı.
Dünyada ilk kez çocuklar adına bir bayramın Türkiye’de ortaya çıktığını vurgulayan Başkan Akay, “Umuyorum ki bugünün çocukları yarının Türkiye’sinde başarılı olurlar. 23 Nisan aynı zamanda ulusal egemenliği de ifade ediyor. Ulusal egemenliği de koruyacak olanlar da bu çocuklar olacak. Bütün mesele bütün çocukların iyi eğitim görmeleri, iyi yetişmeleri, çünkü onlar bizim geleceğimiz” diyerek çocukların bayramını kutladı. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS