Seyhan'da kaldırım işgaline karşı seferberlik çağrısı

Seyhan'da kaldırım işgaline karşı seferberlik çağrısı
Seyhan'da kaldırım işgaline karşı seferberlik çağrısı

Nuri PİR/ADANA, (DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Fidan Vursavuş, Seyhan ilçesinde kaldırım işgaline karşı seferberlik başlatılması çağrısında bulundu.


Seyhan Belediye Meclisi’nin şubat ayı oturumunda gündem dışı söz alan CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Fidan Vursavuş, kentte gördüğü yapısal sorunları sık sık fotoğrafladığını dile getirdi. Kentin sadece güney kısmında değil, merkezi bölgelerinde de kaldırım işgallerinin bulunduğunu aktaran Vursavuş, "Varlıklı ailelerin oturduğu bir yerde bir dükkan dondurma dolabını yola demirlemiş. Kaldırımda değil, yolda. Arabayla gidip ona vursanız, ‘Dolabıma niye vurdun?’ diye size dava bile açabilir. Tüm belediyelerin zabıtaları var. Zabıta arkadaşlar ne yapar diye mesela hep merak ederim. İnsanlar artık kaldırımlarda yürüyemiyor. Seyhan Belediyesi olarak kaldırım seferberliği başlatmamız lazım. Bu şartlar altında 5-10 sene sonra kimse kaldırımlarda yürüyemeyecek" dedi.

Vursavuş, kentteki kaldırımları yeşillendirmek için turunç ekim kampanyası başlatılması için de çağrıda bulundu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS