Tarım işçilerine sağlık taraması ve erzak desteği

Tarım işçilerine sağlık taraması ve erzak desteği
Tarım işçilerine sağlık taraması ve erzak desteği

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri Kayışlı Mahallesi'nde çadırda yaşayan gezici tarım işçilerini sağlık taramasından geçirip, kişisel bakımlarını yaptı ve erzak yardımında bulundu.


Seyhan Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerin meclis üyelerinden oluşan Tarım İşçilerinin Sorunlarını Tespit Komisyonu, tarım işçilerinin kaldığı çadırlardaki hayatlara destek olma konusunda alınan kararın gereklerini yerine getiriyor. Komisyonun, Kayışlı Mahallesi’nde çadırlarda yaşayan tarım işçilerine yönelik destek çalışmasıyla ilgili talebe olumlu cevap veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilgili birimlere talimat verdi


ERZAK VE OYUNCAK DA VERİLDİ


Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri Seyhan İlçesi’ne bağlı Kayışlı Mahallesi’nde çadırlara yaşayan gezici tarım işçilerini sağlık taramasından geçirip, kişisel bakımlarını yaptı ve erzak yardımında bulundu. Uzman ekip sağlık taramasından geçirilen vatandaşlara sağlıklı beslenme ve barınma ile ilgili bilgi verdi. Mobil kuaför aracında kişisel bakımları yapıldı. İşçilere gıda kolileri de dağıtıldı. Saç kesimleri ve taramaları yapılan çocuklara Seyhan Belediyesi meclis üyeleri tarafından oyuncak verildi. İşçilere ve ailelerine battaniye de dağıtıldı.


TARAMALAR PERİYODİK OLARAK SÜRECEK


Seyhan Belediyesi meclis üyelerinin de bulunduğu sağlık taramasına bizzat katılan, sağlık hizmetinin önemli ve kıymetli olduğunun altını çizen Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Rıza Mete, "Bugün burada çocukların kulak muayeneleri, boğaz bakımı, genel akciğer ve enfeksiyon sorunları olup olmadığını tarıyoruz. İnsanı yaşatmak, sağlık problemlerini çözmek ve hayata bağlamak önemli ve kıymetlidir. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda sağlık taramalarına düzenli ve periyodik olarak devam edeceğiz" diye konuştu. 

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Güngör Geçer'in başkanlığını yürüttüğü Tarım İşçilerinin Sorunlarını Tespit Komisyonunun, kentin çeşitli noktalarında çalışmalarını yürüteceği bildirildi.  


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS