Vali Demirtaş 'Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi' hakkında bilgi aldı

Vali Demirtaş 'Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi' hakkında bilgi aldı
Vali Demirtaş 'Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi' hakkında bilgi aldı

ADANA,(DHA)- ADANA Valisi Mahmut Demirtaş, Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi' kapsamında kentte gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı.

Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ve Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz ile bir araya gelerek yapılacak faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunan Vali Demirtaş, ülkemizde kooperatifçilik sektörünü daha ileri seviyelere taşımak amacıyla hazırlanan projenin rekabet edebilirliği ve yenilikçiliği sağlayarak toplumdaki kooperatifçilik imajını olumlu yönde güçlendireceğini dile getirdi. Proje ile ulusal ve uluslararası pazarlarda faaliyet yürütebilecek kooperatifler kurulabilmesinin ve mevcut olanların kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik eğitimler verilmesinin yanı sıra farklı kooperatif modellerinin tanıtılmasının amaçlandığını belirten Vali Demirtaş, "10-15 Şubat tarihleri arasında ilk olarak Adana’da olacak olan Kooperatifçilik Otobüsü hafta boyunca kooperatifçilik bilgilendirme toplantıları, söyleşiler ve çalıştay gibi birçok etkinlik gerçekleştirecek. Bunlara ek olarak illimizde üreten kadınlar ile üreten kadın kooperatiflerinin ürettikleri ürünler ise ulusal mağaza zincirinin satın alma ile e-ticaret sitelerinin pazarlama departmanları ile buluşturularak kadınlarımızın ekonomik hayattaki rolünün güçlendirilmesine katkı sağlanacak" dedi.

Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Olgunlaşma Ensitüsü Müdürü Seher Coşkun, Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, kadın kooperatifleri temsilcileri ile ulusal giyim mağazası temsilcisinden oluşan seçici kurul toplantıda bir araya geldi. Sergilenecek ürünlerin seçimi ile ilgili çalışma takviminin belirlendiği toplantıda, 28-29-30 Ocak tarihleri arasında Çukurova Kalkınma Ajansı toplantı salonunda ürünlerin seçimine başlanması kararı alındı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS