Vali Demirtaş'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Vali Demirtaş'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Vali Demirtaş'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

ADANA, (DHA)- ADANA Valisi Mahmut Demirtaş, "Türk Milleti'nin şanlı tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz. 29 Ekim 1923, hürriyetinden asla taviz vermeyen asil bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun ispatı, milletimize pranga vurulamayacağının kanıtıdır" dedi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Mahmut Demirtaş, "Geçen yüzyılın başında Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarını paylaşmak amacıyla Anadolu’ya akın eden işgalci devletlerin karşısında büyük bir kararlılıkla durarak canını siper eden aziz milletimiz, gösterdiği cesaretle tarihe unutulmayacak bir destan daha hediye etmiş; kadını erkeği, yaşlısı genciyle milletimizin her bir ferdi bu destanın unutulmaz kahramanları olmuştur. İstiklal Harbi’mizin neticesinde elde ettikleri başarılarla işgalci devletlere büyük bir hezimet yaşatan milletimiz, muhteşem zaferi Cumhuriyetle taçlandırmış; 29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çağdaş ve güçlü bir ülke oluşturma yolunda en önemli adım atılmıştır" diye konuştu. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez' sözlerini hatırlatan Vali Demirtaş, şunları söyledi:
"Milletimizin vatanının bütünlüğünü koruma mücadelesindeki azim ve kararlılığının dayanağıdır.  Milletimize ışık tutan, yol gösteren bu düşünce, yüzyıl önce nasıl ki milletimizi Kurtuluş Savaşımızda zafere taşıyıp Cumhuriyetimize hayat verdiyse, bugün de aynı zindelikle milletimizin bağrında muhafaza edilmektedir. Bunun en önemli kanıtlarından biri 15 Temmuz ihanetine milletimizin verdiği destansı karşılıktır. 15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi karşısında milletimiz tarihten aldığı mücadele ruhuyla darbe girişimine karşı gelmiş; demokrasimize, cumhuriyetimize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkmıştır. Bununla birlikte ordumuz topraklarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla yakın dönemde gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekatları da bu ruhun bir başka yansımalarıdır. Kurtuluş Savaşında yedi düveli dize getiren şanlı ordumuz, bugün de güney sınırımızın terör unsurlarından temizlemesi faaliyetlerini aynı azim ve kararlılıkla sürdürmektedir. Bilinmelidir ki ülkemize karşı yöneltilen hiçbir eleştiri ve tehdit, bizi ülkemizin huzurunun, güvenliğinin, bütünlüğünün ve istikrarının korunması kararından vazgeçirmeyecektir."
Vali Demirtaş, mesajını şöyle tamamladı: "Karakteri bağımsızlık olan böylesine kahraman ve necip bir milletin mensubu olmaktan onur duyuyor; birlik ve beraberlik içinde geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanımızı her türlü tehlikeden korumaktan geri durmayacağımızın altını bir kez daha çizmek istiyorum. Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Aziz milletimizin ve tüm Adanalı hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS