Öğrencilere su bilinci aşılanıyor

Öğrencilere su bilinci aşılanıyor
Öğrencilere su bilinci aşılanıyor

 


Satılmış AKKAŞ/AFYONKARAHİSAR, (DHA)- AFYONKARAHİSAR Belediyesi öğrencilere su bilincini aşılamak için 3 yıldır yürüttüğü 'Suyumu Koruyorum Projesi' kapsamında 2 bin 200 öğrenciye uygulamalı eğitim verdi.


Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce, çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacıyla hazırlanan ve 3 yıldır sürdürülen Suyumu Koruyorum Projesi'nde 2018-2019 eğitim öğretim yılında 1138 öğrenciye eğitim verildi. 3 yılda İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde verilen ve okullara gidilerek yapılan eğitimlerde yaklaşık 2 bin 200 öğrenciye su bilinci aşılanırken, eğitimlerin son misafirleri ise Afyonkarahisar Şehit Murat Saraç İlkokulu 1. sınıf öğrencileri oldu. Sınıf öğretmeni nezaretinde, öğrenci velilerinin de katıldığı eğitimde çocuklara su tasarrufu anlatıldı.


AFİ VE SUSU ÖĞRENCİLERİ EĞELENDİRİYOR


Akdeğirmen Barajı'ndan gelen suyun arıtılmasından şehrin kullanımına sunulduğu ana kadar tüm içme suyu arıtma aşamaları hakkında Belediye İçme Suyu Arıtma Tesisi yetkilileri tarafından öğrencilere bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, su tasarrufu konulu çizgi film izletilip, öğrencilere hediyeler dağıtıldı. Afyonkarahisar Belediyesi'nin maskotu Afi ve yol arkadaşı Susu da ziyaret boyunca öğrencileri eğlendirdi. Küresel ısınma ve artan nüfus ile birlikte azalan su kaynaklarının korunmasına vurgu yapılarak, öğrencilere suyun bilinçli ve akılcı biçimde kullanılması gerektiği ve evlerinde su tasarrufuna dikkat çekilerek günümüzde su tasarrufunun ne kadar önemli olduğu anlatıldı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS