Ankara'da sel ve taşkınlara 1077 personelle müdahale

Ankara'da sel ve taşkınlara 1077 personelle müdahale
Ankara'da sel ve taşkınlara 1077 personelle müdahale

Haluk KARAASLAN/ANKARA,(DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, “Mesai arkadaşlarımız sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskını ihtimallerine karşı ivedilikle çalışmalarını sürdürüyor. Sahadaki bin 77 personel ve 485 aracımız koordinasyon içerisinde çalışarak anında müdahalelerle olumsuzlukları gideriyoruz" dedi.
Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, Büyükşehir ekiplerinin mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen yağışın ardından, meydana gelen su taşkınlarına müdahale ettiğini söyledi. Su tahliye çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Yavaş, "Mesai arkadaşlarımız sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskını ihtimallerine karşı ivedilikle çalışmalarını sürdürüyor. Sahadaki bin 77 personel ve 485 aracımız koordinasyon içerisinde çalışarak anında müdahalelerle olumsuzlukları gideriyoruz" dedi.
7/24 ESASINA DAYALI ÇALIŞMA
Öte yandan, Ankara İtfaiyesi bünyesinde oluşturulan kriz merkezi, gelen ihbar ve yardım çağrılarını anlık olarak ekiplere ileterek, 7/24 müdahale edilmesini sağladı. Büyükşehir Belediyesi bazı bölgelerde yer yer saatte metrekare başına 37 kilogram yağışın düştüğü Ankara'da, Başkent 153 ve Başkent Mobil uygulaması üzerinden 3 bin 861 başvuru alırken, Ankara Zabıtası da akşam saatlerinde yağıştan olumsuz etkilenen Keçiören, Yenimahalle ve Çankaya ilçelerinde 153 noktada vatandaşlara sıcak yemek dağıttı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS