BELMEK kursiyerleri, yurtdışında da iş imkanı buluyor

BELMEK kursiyerleri, yurtdışında da iş imkanı buluyor
BELMEK kursiyerleri, yurtdışında da iş imkanı buluyor

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nda (BELMEK) eğitim gören kursiyerler, eğitim sonunda sertifika alarak hem yurt içinde hem de yurt dışında imkânı buluyor.

BELMEK, Başkentli kadınlara iş bulma konusunda imkân sağlıyor. El becerilerini geliştirmek ve bu becerilerini mesleğe dönüştürmek isteyen kadınlar, Başkent'in birçok noktasında hizmet veren BELMEK merkezlerinde eğitim alıyor. Yenimahalle BELMEK'te 35 branşta 3 bin 970 kadın kursiyere eğitim veriliyor. BELMEK Yenimahalle Temsilcisi Saliha Baştürk, kurslara yoğun ilgi olduğunu belirterek, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Yenimahalle bölgemizde merkez kursumuz ile birlikte 3 çevre kursumuz daha var. Toplamda 3 bin 970 kursiyerimiz var. Merkez binamızda 38 dersliğimiz mevcut. Evde boş oturan bayanlar zamanlarını değerlendirmek amacıyla kurslarımıza katılıyor ve iş sahibi oluyor" dedi.

Baştürk, her yıl Eylül ayında kayıtların başladığını söyleyerek, "Ekim ayında derslerimiz başlıyor; Haziran ayında da bitiyor. Daha sonra 2 aylık hızlandırılmış kurslarımız oluyor. Kurslarımızdan alınan sertifikalarla kadınlarımız meslek sahibi olabiliyorlar. Sertifikalarımızın yurt dışında da geçerliliği var" diye konuştu.

HER YAŞ GRUBUNA MESLEKİ EĞİTİM

Her yaş grubunun ilgi gösterdiği ve meslek sahibi yaptığı BELMEK kursları sayesinde kadınlar üretimden de kopmuyor. Yıllarca çini sanatıyla ilgilendiğini belirten Sevim Ay (80), "Kurslarımız çok iyi. Hocalarımızdan çok memnunuz. Arkadaşlarımız çok nezih" dedi.

Annesiyle birlikte kurslara katılan Hacer Taşdemir (23), "Kurslara daha önce annem ve komşumuz yazılmıştı, çok anlatıyorlardı. 'Ben neden yapmayayım?' dedim ve kursa yazıldım. Teknikleri öğrendim artık örtü yapıyorum" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS