Büyükşehir Belediyesi, yılın ilk meclis oturumunu gerçekleştirdi

Büyükşehir Belediyesi, yılın ilk meclis oturumunu gerçekleştirdi
Büyükşehir Belediyesi, yılın ilk meclis oturumunu gerçekleştirdi

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediye Meclisi, 2020 yılının ilk oturumunu Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, afet riski olan yerlerle ilgili çalışma yaptıklarını belirterek, karda açılamayan ya da buzlanma ihtimali olan yollar ile ani yağışlarda yapılacak işlerin önceden planlandığını söyledi. Başkent'te etkili olan kar yağışının kent yaşamını olumsuz etkilemesine yönelik eleştirilere yanıt veren Başkan Yavaş, "Ana arterlerde özellikle de karın çok yağmasının muhtemel olduğu yerlerde bekleyen araçlarımızın tepe lambasını açtırıyorum ki, en azından vatandaşlarımız bizim orada nöbette beklediğimizi bilsin. Başkent'teki 8 bin 572 cadde, 6 bin 381 kilometre uzunluğundadır. 6 Ocak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle toplam bin 168 personel ve 390 araçla müdahale ettik" dedi.

'VATANDAŞLARIMIZ BUNUN TAKDİRİNİ YAPACAKTIR'

Başkan Yavaş, Büyükşehir Belediyesi'nin satın aldığı tuzun kalitesi konusunda yapılan iddialara ilişkin, "Orada bir yanlışlık var. İhaleyi 28 Ağustos 2019'da yaptık. Bir kalem tuz aldık. Yani stoklarımızda tuz yaz aylarından beri var. İkinci ihaleyi yaptık. Peki niye yaptık? Çünkü ilk defa mahalle muhtarlarına tuz dağıtıyoruz. Onlar bizden tuz isteyince 'tuz yetmeyecek' diyerek, 2'nci ihaleyi yaptık. 60 bin ton tuz alındı, 48 bin ton şu an stokta var, kullanılan ise 29 bin ton. Geçen seneden kalan 17 bin ton daha var. Ayrıca muhtarlar vasıtasıyla da apartmanlara tuz dağıtıyoruz ki böyle bir alışkanlık oluşsun. Elimizden gelen budur, eksiklerimizi de gördük. Ani bir yağış oldu, bunun da siyasi sorumluluğu üstleniyoruz. Vatandaşlarımız bunun takdirini yapacaktır" ifadelerini kullandı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS