Serginin geliri depremzedelere bağışlanacak

Serginin geliri depremzedelere bağışlanacak
Serginin geliri depremzedelere bağışlanacak

ANKARA, (DHA)- ANKARA'nın Altındağ ilçesinde Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri ile Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezi üyeleri tarafından resim başta olmak üzere çeşitli sanat eserlerinden oluşan sergi düzenlenecek. Sergiden elde edilecek gelir, depremzedelere bağışlanacak.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın talimatlarıyla, Elazığ ve Malatya'da gerçekleşen deprem sonrası başlatılan yardım kampanyası sürüyor. Depremzedelere ısıtıcı, temizlik malzemesi, kıyafet, battaniye gibi ihtiyaç malzemeleri gönderen Altındağlı vatandaşlar, yardım amaçlı bir de sergi açacak. Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri ile Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezi üyeleri, yağlı boya, hat, tezhip, ebru, ahşap oyma ve yakma branşlarında, kendi yaptıkları eserlerini, ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Sergide satışı yapılan eserlerden elde edilecek gelir, depremzedelere bağışlanacak. Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Sergi Salonu'nda gerçekleştirilecek olan serginin açılışı, 31 Ocak Cuma günü saat 14.00'de yapılacak.

Altındağlı vatandaşları duyarlılıklarından dolayı tebrik ettiğini ifaden eden Başkan Balcı, "Kadın Eğitim Kültür Merkezlerine devam eden Altındağlı kadınlar ve Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezimizin üyeleri kendi el emeklerini sergileyip satabilecekleri bir sergide bir araya gelecekler. Sergide yapılacak satıştan elde edilecek gelir, depremzedelere bağışlanacak. Kendilerini bu özverili çabalarından dolayı tebrik ediyorum" dedi.

Sergiye kendi eserleriyle katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Altınpark Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Sevim Bulut da, "Eserlerimi depremde zarar gören vatandaşlarımız için satışa çıkarmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah satılır. Bize bu imkânları sağlayan Başkanımıza ve Altındağ Belediyesi’ne çok teşekkür ederim" diye konuştu. Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezi üyesi Kemal Özdem ise, "Yağlı boya eserlerimi, ahşap yakma ve oyma eserlerimi bu sergide satışa sunuyorum. Benim de bir katkım olabilirse ne mutlu bana" dedi.


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS