Yalçın Topçu 'ArtAnkara' fuarını ziyaret etti

Yalçın Topçu 'ArtAnkara' fuarını ziyaret etti
Yalçın Topçu 'ArtAnkara' fuarını ziyaret etti

ANKARA, (DHA)- CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı Yalçın Topçu, yurt içinden ve yurt dışından sanat galerilerini bir araya getiren 'ArtAnkara 5. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'nı gezdi. Fuar'da, Topçu'ya Birleşmiş Resamlar Heykeltraşlar Derneği Eski Başkanı Ressam Mehmet Ali Doğan eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ATO Congresium'da düzenlenen ve bu yılki teması 'kadın' olan  'ArtAnkara 5. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'nı gezdi. Sanatsever Ankaralıların bu sanat fuarına ilgisinin yoğun olacağına inandığını belirten Topçu, "Artankara Çağdaş Sanat Fuarı Türkiye'nin çeşitli illerinden ve farklı ülkelerden gelen galeriler, müzeler, sanatla ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri, sanatçılar ve sanatseverleri bir araya getiriyor. Bu organizasyon sanat ve sanatçılara, sanatla ilgili kurum ve kuruluşlara kendilerini sanatseverlere ve diğer paydaşlara sunma imkanının yanında vizyon ve misyon gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır. Sanatçılar eserleri vasıtasıyla medeniyet kuran, milletlerin medeniyetini geleceğe ve gelecek nesillere taşıyan adeta en güvenli râvileridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sanat ve sanatçı hakkındaki 'sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir' ve 'hepiniz Milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz, hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkar olamazsınız' sözleri hep geçerliliğini koruyacaktır" dedi.
'HEDEFİMİZ, 50 BİN SANETSEVERİN BURAYI ZİYARET ETMESİ'
Fuarda resim, seramik, heykel ve özgün baskı alanlarından modern sanatın dünyada tanıtılmasına katkı sağlayacak yüzlerce eser olduğunun altını çizen Ressam Mehmet Ali Doğan, şunları söyledi: "Uzun yıllardan beri Ankara'da bu çapta bu genişlikte bir sanat alanı yoktu. Biz de Ankara'da halkımıza elit ve keyifle gezebilecekleri sanat alanı oluşturmak istiyorduk. Hedefimiz geçen seneki 43 bin kişinin ardından bu sene de 50 bin sanatseverin burayı ziyaret etmesi." Doğan, desteklerinden dolayı Yalçın Topçu'ya teşekkür etti.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS