3. Etap Raylı Sistem şantiyesine teknik gezi

3. Etap Raylı Sistem şantiyesine teknik gezi
3. Etap Raylı Sistem şantiyesine teknik gezi

 


ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin devam eden 3. Etap Raylı Sistem Projesi'ne teknik gezi düzenledi. Genç mühendis adayları, teknik gezi ile proje çalışmalarını yerinde inceledi.


Büyükşehir Belediyesi'nin, 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Varsak'ı Otogara, Akdeniz Üniversitesi, Meltem, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve şehir merkezine bağlayacak proje, üniversite öğrencilerinin de inceleme konusu oldu. Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 4'üncü sınıf öğrencileri, 3. Etap Raylı Sistem'in şantiyesine teknik gezi düzenledi.


RAYLAR DÖŞENİYOR


Yaklaşık 40 öğrencinin katılımıyla düzenlenen teknik gezide, Hat İşleri İmalat Şefi Evren Dursun öğrencilere proje hakkında bilgi verdi. Otogar-Meltem arasında devam eden projenin şu ana kadar yüzde 50'sinin tamamlandığını ve tünel çıkışından itibaren 1.5 kilometre ray montajı yapıldığını söyleyen Dursun, öğrencilere Batı Gar olarak adlandırılan yeraltı istasyonundaki kazı çalışmaları, Dumlupınar Bulvarı üzerindeki ray döşemesi ve imalat aşamasını yerinde anlattı.


TEORİK BİLGİLERİ SAHADA İNCELEDİLER


İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevil Köfteci, teknik gezinin öğrenciler için çok faydalı olduğunu ifade ederek, “Bitümlü karışımlar laboratuvar uygulamaları dersi kapsamında 4'üncü sınıf öğrencisi 40 öğrencimizle geziye katıldık. Raylı sistem hattını, projesini, aşamalarını teknik olarak inceledik. Öğrenciler için bu tür teknik geziler faydalı oluyor. Teorik anlattığımız konuları yerinde inceleme fırsatı elde ediyorlar. Öğrencilerimiz inşaat imalatlarıyla ilgili aşamaları, rayların dengelenmesi gibi teknik imalatları gördüler. Büyükşehir Belediyesi'ne bizleri bu fırsatı verdiği için teşekkür ederiz" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS