Alanya'da fayton ve atlar teslim alındı

Alanya'da fayton ve atlar teslim alındı
Alanya'da fayton ve atlar teslim alındı

 


ANTALYA, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin Antalya'da 10 Haziran itibarıyla fayton faaliyetlerini sona erdirmesinin ardından Alanya'da faaliyet gösteren 4 faytoncu daha atlarını teslim etti. 8 at Antalya Hayvanat Bahçesi'ne gönderildi.


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 10 Haziran 2019 itibarıyla Antalya'daki fayton faaliyetlerini durdurma ve trafikten men etme kararı aldı. Başkan Böcek, at sahiplerinin ya da ailelerinden bir kişinin belediyede istihdam edileceğini, atların ise hayvanat bahçesine alınacağını söyledi.


Antalya'da faytonculuk faaliyetinin sona ermesinin ardından Antalya'da faytona koşulan 40 at Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne alındı. 21 faytoncuya da fayton ve at bedeli olarak 420 bin lira ödeme yapıldı. Alanya'da atlarını teslim etmeyen 4 faytoncu da bugün atlarını Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teslim etti. Faytonlara koşulan 8 at belediye yetkililerince teslim alındı. Karşılıklı imzalanan tutanaklar sonrası atlar Antalya Hayvanat Bahçesi'ne gönderildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS