Antalya Şehir Hastanesi, Kepez'e yapılacak

Antalya Şehir Hastanesi, Kepez'e yapılacak
Antalya Şehir Hastanesi, Kepez'e yapılacak

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler Mahallesi'nde 372 bin metrekare alana inşa edilecek olan 1000 yatak kapasiteli Antalya Şehir Hastanesi'nin yapım ihalesinin gerçekleştiğini söyledi. Başkan Tütüncü, "Tünelin ucundaki ışık göründü. Şehir Hastanesi Kepez'e geliyor. Antalya'nın sağlık üssü olan Kepez, çok önemli bir sağlık yatırımı daha kazanmış oluyor" dedi.

Kepez Belediyesi, arsa tahsisi yaparak ve sağlık tesisi alanlarının mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözerek ilçeye dev sağlık yatırımlarının gelmesini sağlıyor. Kepez Devlet Hastanesi, Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yatırımlarından sonra ilçeye şehir hastanesi yatırımı da geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük önem verdiği sağlık projelerinden şehir hastanesine Antalya da kavuşuyor. Kepez Belediyesi'nin, Göçerler Mahallesi'nde mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözdüğü 1500 dönümlük arazi içerisine inşa edilecek olan 1000 yataklı Antalya Şehir Hastanesi'nin projeden sonra yapım ihalesi de gerçekleşti.

PANDEMİDE ŞEHİR HASTANELERİNİN ÖNEMİ ANLAŞILDI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Hükümetimizin en önemli icraatlarından biri de şehirlere kurulan devasa şehir hastaneleridir. Esasında şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu pandemi süresince çok daha iyi anladık. Zaman zaman bu hastaneler çok büyük, gerekli mi, gibi yorumlar yapıldı. Ancak pandemi süresince iyi ki devletimiz bu hastaneleri yapmış ve vatandaşlarımız da böylelikle buralardan güzel bir sağlık hizmeti almış, gerçeğini gördük. Bu net."

Şehir hastanesi planlaması yapılan illerden bir tanesinin de Antalya olduğunu belirten Başkan Tütüncü, "Antalya'nın şehir hastanesi Kepez'de olacak. Bununla ilgili ikinci ihale yapıldı. Sağlık Bakanlığımız, inşallah her şey yolunda giderse, değerlendirme süreci devam eden ihalenin kesinleşmesinden sonra yüklenici firmaya yer teslimi yapacak. Göçerler'de, Antalya manzarasına hâkim bir arazide güzel ve modern bir sağlık tesisi yükselmiş olacak" dedi.

Başkan Tütüncü, belediye olarak şehir hastanesinin çevre yollarını açtıklarını, oluşabilecek trafik yoğunluğu ile ilgili çalışma yaptıklarını belirtti. Şehir hastanesinin, Kepez'e ciddi bir değer kazandıracağına işaret eden Başkan Tütüncü, "Antalya Şehir Hastanesi, hemşehrilerimize iyi gelecek bir yatırım olacak. Şehir hastanesi, ilçelerinden, çevre illerden hasta kabul etmesi bakımından ilimize farklı bir hareketlilik getirecek bir yatırım olacak" diye konuştu.

1000 yatak kapasiteli Antalya Şehir Hastanesi, 400 Yataklı Genel Hastane, 100 Yataklı Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, 100 Yataklı Onkoloji Hastanesi, 200 Yataklı Psikiyatri Hastanesi, 50 Yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, 150 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nden oluşuyor.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS