Bakan Çavuşoğlu'dan 4 ilçeye doğalgaz müjdesi

Bakan Çavuşoğlu'dan 4 ilçeye doğalgaz müjdesi
Bakan Çavuşoğlu'dan 4 ilçeye doğalgaz müjdesi

 

ANTALYA (DHA) - DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın 3, Mersin'in bir ilçesine doğalgaz müjdesi verdi. Bakan Çavuşoğlu, "AK Parti olarak 'Sevdamız Antalya' diyerek verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz" dedi.
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, müjdesini vermiş olduğu Manavgat- Alanya- Gazipaşa- Anamur ilçeleri doğalgaz boru hattı projesi danışmanlık hizmet alım ihalesinin 1 Temmuz'da açık ihale şeklinde yapılacağını açıkladı.
Yaklaşık 280 kilometre uzunluğunda ve 40 inch çapında olacak doğalgaz boru hattının, arazi- etüt, harita, kamulaştırma ve detay mühendislik işlerinden oluşması ve işe başlama tarihinden itibaren 450 gün içerisinde bitirilmesi öngörülüyor.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:
"Antalya olarak büyük ve güçlü bir aileyiz ve birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam ediyoruz. Antalyamız Türkiye'nin dünyaya açılan kapısıdır. Biz bugüne kadar Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, AK Parti belediyeciliği dönemlerinde hem Ankara'dan gelen hem de Antalya yerelinde yapılan hizmetlerle Antalyamızı ihya ettik. Seçimi kaybettik diye Antalya'ya küsecek değiliz. AK Parti olarak  'Sevdamız Antalya' diyerek verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Manavgat, Alanya, Gazipaşa ve Anamur ilçelerimiz için bir doğalgaz boru hattı yapılması konusunda söz vermiştik. Şimdi bu projeyi de başlatacak olmanın müjdesini Antalyalı hemşerilerimize vermek istiyorum. Temmuz başında ihalesi yapılacak olan doğalgaz projesinin diğer aşamaları da hızlı bir şekilde ilerleyecek ve bu 4 ilçedeki hemşerilerimiz de doğalgaza kavuşmuş olacak, şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS