Büyükşehir, Antalyaspor'a 2 yılda 3 milyon lira ödeyecek

Büyükşehir, Antalyaspor'a 2 yılda 3 milyon lira ödeyecek
Büyükşehir, Antalyaspor'a 2 yılda 3 milyon lira ödeyecek

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Antalyaspor Kulübü Derneği ile kentte Spor kültürü oluşturulması amacıyla işbirliği protokolü imzaladı. Başkan Böcek ve Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz'ın imzaladığı protokolle çocuklara ve gençlere spor sevgisi ve disiplini kazandırılması amaçlanıyor. Başkan Böcek, Antalyaspor'a her türlü destek ve katkıda bulunacaklarını belirterek, "Her şey Antalyasporumuz için" dedi. Protokolle Büyükşehir Belediyesi, dernek uhdesindeki Hasan Subaşı Tesisleri'ni vatandaşları spora teşvik edici sportif faaliyetlerde kullanacak. Bunun karşılığında derneğe 2 yıl için 3 milyon lira ödeyecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Ocak Ayı Meclis Toplantısı'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalyaspor Kulübü Derneği arasında çocuklara ve gençlere spor sevgisi ve disiplin kazandırılması, kentte spor kültürü oluşturulması amacıyla iş birliği protokolü imzalanması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda iki yıl süreli hazırlanan işbirliği protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından imzalandı.

YILMAZ'A HAYIRLI OLSUN

Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda imzalanan protokol töreninde Başkan Muhittin Böcek, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Antalyaspor yöneticileri hazır bulundu. Başkan Böcek, imza öncesi Mustafa Yılmaz ve yönetimine başarı dileklerini iletti. Yılmaz ve yönetiminin Antalyaspor'a bu zorlu süreçte sahip çıktığına dikkat çeken Başkan Böcek işbirliği protokolünün önemine değindi.

HERŞEY ANTALYASPOR İÇİN

Protokole destek veren meclis üyelerine de teşekkür eden Başkan Böcek, şunları söyledi:

"İşbirliği protokolümüzle geçmiş dönemdeki yapılması gereken bazı eksiklikleri de tamamlamış oluyoruz. Valimiz de onayladı kendisine de teşekkür ediyorum. Bundan sonra da her şeyimiz Antalyaspor'umuz için. Bütün vatandaşlarımızın desteği ve işbirliği ile çalışma arkadaşlarımızla birlikte Antalyaspor'umuza destek olacağız. Yapmamız gereken bir önderlik varsa katkıda bulunacağımızı bilmenizi isterim. Bütün camiamız adına hayırlı olmasını dilerim."

BAŞKAN BÖCEK'E TEŞEKKÜR

Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz da Başkan Böcek'e teşekkür ederek, verdiği desteğin tüm belediyelere ve STK'lara örnek olmasını diledi. Yılmaz, Antalyaspor'u daha iyi bir yere getirebilmek için çalışacaklarını belirten Yılmaz, "Antalyaspor Derneği ve Antalyaspor Vakfı'nın Başkanı olarak yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarıma sizin nezdinizde teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışma ve meclis üyesi arkadaşlarınıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Pandemi döneminde Süper Lig'de kulüp yönetmek çok zor. İnşallah sizin başkanlığınızda sizin önderliğinizde iş birliği protokolüne verdiğiniz destek örnek olur. Diğer belediyelerimize STK'lara örnek olur. Antalyaspor'u daha iyi bir yere getirebilmek için bir adım atmış oluruz. Şahsım adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Muhittin Böcek ve Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz işbirliği protokolünü imzaladı.

AMAÇ SPORA TEŞVİK

2 yıl süreli protokol, şehrin her kesimindeki vatandaşların spor hizmetlerine erişimini, kolaylaştırmak, başta çocuklar ve gençler olmak üzere vatandaşları spora teşvik etmek için Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalyaspor Derneği'nin bir araya gelerek, sporun sevdirilmesi, yaygınlaştırılması ve her kesimden vatandaşlar için erişilebilir kılınmasını amaçlıyor. Protokol, bu amaçla Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Antalyaspor Kulübü Derneği uhdesindeki Hasan Subaşı ve AVK Spor Tesisleri'nin belirlenen kısımlarının kullandırılmasını kapsıyor.

DERNEĞE 3 MİLYON LİRA ÖDENECEK

Protokol bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi'nin, Hasan Subaşı ve AVK Spor Tesisleri'nde vatandaşlara ve Antalya Büyükşehir Belediyesi amatör takımlarına yönelik eğitimler paneller düzenlenmesi, profesyonel antrenörlerin eğitimlere ve etkinliklere katılımının sağlanması, çocuklara yönelik yetenek taraması ve yönlendirme desteklerinin alınması, Okullar Ligi'nin tesis sahalarından yararlanması, tesislerinde yer alan kapalı/açık spor alanlarının mutabık kalınan gün ve saatlerde Büyükşehir Belediyesi'nin amatör takımlarına açılması, yetiştirme yurdunda kalan çocukların, yeşil kartlı ailelerin çocukları ile şehit ve gazi çocuklarının Derneğin Spor okullarından bedelsiz yararlanması gibi hükümler içeriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, dernek tarafından sağlanacak bu hizmetler karşılığında protokol çerçevesinde Antalyaspor Kulübü Derneği'ne 2 yıl için 3 milyon lira ödeyecek.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS