Büyükşehir'in stratejisi: 5 yılda 79 projeye 19 milyar

Büyükşehir'in stratejisi: 5 yılda 79 projeye 19 milyar
Büyükşehir'in stratejisi: 5 yılda 79 projeye 19 milyar

Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin stratejik planında, 5 yılda 79 projeye 19 milyar lira öngörülüyor.


Büyükşehir Belediye Ekim ayı devam meclisi, Muhittin Böcek başkanlığında toplandı. 22 maddenin değerlendirildiği mecliste, Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yıllık stratejik planı ele alındı. Kanun gereği seçimler bittikten sonra 6 ayda hazırlanması gereken stratejik plana, AK Partili meclis üyeleri komisyon toplantısında çekimser oy kullandı. Ancak meclis oylamasında AK Parti grubu bu kararını değiştirerek maddeye 'evet' dedi. Plan, oy birliğiyle kabul edildi.


GERİ BİLDİRİME GÖRE HAZIRLANDI


Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kanun gereği planın hazırlanması gerektiğini belirterek, "5 yıllık bir hedef ortaya koyduk. 19 ilçeyi dolaştık. Geri bildirime göre hazırladık. Güzel bir Antalya için oluşturulan stratejik planda seçim vaatleri yer alıyor. Revize etmemizi istediğiniz projenin üstünde de dururuz dedi. 5 yılda 79 proje için 19 milyar yatırım öngördük" dedi.


SOSYAL BELEDİYECİLİK NOTU


CHP grubu sözcüsü Deniz Filiz, planın kente katma değer kazandıracağını söyledi. Planın katılımcı anlayış ile hazırlandığını belirten Filiz, "79 projeyi bu stratejik planda değerlendirdik. Antalyamızın marka değerini yükseltmek, kurallı kimlik şehir haline getirmek amacındayız. Sosyal belediyeciliği göz önünde bulundurarak hareket edeceğiz" diye konuştu.


PARTİLERDEN PLANA DESTEK


AK Parti Sözcüsü Nafiz Tanır ise 11 stratejik amacın öngörüldüğünü belirterek, Konyaaltı-Kundu arasındaki 4'üncü etap raylı sistem projesi ile Lara Kent Parkı ve Sahil Projesi'nin dikkatini çektiğini söyledi. MHP'li Selçuk Senirli ise projelerin takipçisi olacaklarını belirterek, "Hizmetin yanında olacağız. Hedeflere ulaşan belediye olmayı isteriz. Başarılar yarışsın istiyoruz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS