Karşıyaka'nın çehresi değişti

Karşıyaka'nın çehresi değişti
Karşıyaka'nın çehresi değişti

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, imar revizyonu, asfalt, kaldırım, yeşil alan hizmetleriyle, yapılmasını sağladıkları doğal gaz, elektrik ve internet altyapı çalışmalarıyla Karşıyaka Mahallesi'nin gecekondu çehresini değiştirdiklerini söyledi.

Kepez Belediyesi, modern şehircilik hizmetleriyle buluşturduğu Karşıyaka Mahallesi'nin eksiklerini tamamlamaya devam ediyor. Doğal gaz, elektrik ve internet altyapı çalışmalarından sonra tüm yollarının asfalt ve kaldırımı yenilenen mahallenin, eğitim talepleri de karşılanıyor.

Kepez Belediyesi, geçen aylarda mecliste aldığı kararla Karşıyaka Mahallesi'nde, imar revizyonuyla 5 bin 626 m2 büyüklüğünde bir okul arsası oluşturdu. Kepez Belediyesi, bu yıl yatırım programına aldığı çok amaçlı 2 etkinlik salonunun birini de Karşıya Mahallesi'ndeki Perihan-Esat Aral Okulu'nun bahçesine inşa ediyor. Çocukların, kültür, sanat ve Spor etkinliklerinin yapabileceği çok amaçlı salonun diğeri de Varsak Şelale İlkokulu'na kazandırılıyor.

KARŞIYAKA'YA ÇOK AMAÇLI SALON

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Perihan-Esat Aral Okulu'nun bahçesinde yapımı devam eden çok amaçlı salonun şantiyesinde incelemelerde bulundu. İnşaatla ilgili Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır'dan bilgi alan Tütüncü, pencereden kendisine el sallayan ana sınıfı çocuklarıyla maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak, sohbet etti. Çocuklara, boyama kitabı hediye eden Başkan Tütüncü, Karşıyaka Mahallesi'nde yaptıkları hizmetlere değinerek, şunları söyledi:

“Kepez Karşıyaka Mahallemizde, 2009 yılından bu yana nice hizmetler, eserler yaptık. Yaptığımız hizmetlerle, Karşıyaka Mahallemizin gecekondu çehresini değiştirdik. Göreve geldiğimiz zaman mahallenin mülkiyet problemleri henüz çözülmemiş ve imarla ilgili ciddi sorunlar vardı. Bu sorunların hepsi, çok şükür tarih oldu. Kat artışı getiren imar revizyonu çalışmamız sayesinde hemşerilerimize modern konutlarını yapabilme imkânı getirdik. Mahallede, vatandaş eliyle güzel bir kentsel dönüşüm gerçekleştirildi."

"Doğal gazı, Kepez'de ilk kullanan mahallelerden birisi de Karşıyaka oldu. Bununla da kalmadık. Elektrik, kanalizasyon, internet gibi altyapıları tamamladık. Sonra bütün cadde ve sokakların tamamıyla asfaltını ve kaldırımını yeniledik."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS