Gömbe Yaylası'na panayır alanı protokolü

Gömbe Yaylası'na panayır alanı protokolü
Gömbe Yaylası'na panayır alanı protokolü

 


Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- ANTALYA'nın Kaş ilçesinde yapılacak 'Gömbe Yaylası Panayır Alanı Projesi' için Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş protokol imzaladı.

Kaş'a bağlı Gömbe Mahallesi'nde, Kaş Belediyesi'nce yaşama geçirilecek olan 'Gömbe Yaylası Panayır Alanı Projesi' için Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş arasında işbirliği ve destek protokolü imzalandı. Protokolle, Antalya Valiliği projeye parasal destek verecek.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Gömbe Mahalle'miz ve çevresi, Türkiye'nin en güzel üç yaylasından biri. Yayla turizmi ve alternatif turizm merkezimiz. Yaz döneminde binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Belki yüzyıllardır bir ay süreyle kurulan tarihi bir panayır var. Gömbe Yaylası bölgenin tarihte de ticaret merkeziydi. Ancak panayır alanının fiziki durumu Gömbe Yaylası'na yakışmıyordu. Bu nedenle yeni bir Gömbe Panayırı projesi hazırladık. 10 Ocak 2020 tarihinde projenin ihalesini gerçekleştireceğiz. Ancak ihale önce Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'ndan ekonomik destek istedik. Kendisi destek sağlayacağını belirtti. Bugün de vereceği destek konusunda bir protokol imzaladık. Kendisine, Kaş adına teşekkür ediyorum. 2020 yılı içinde yeni panayır projemizi bitireceğiz. Gömbe Yaylası'nın hizmetine sunacağız. Gömbeliler gönlünce alışveriş yapabileceği, dinlenebileceği bir panayır alanına kavuşacak" dedi.

Yapılacak olan Gömbe Panayır Alanı'nın 3 bin 300 metrekarelik bir alanı kapsayacağı ve üstünün kapalı olacağı belirtildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS