Kaş'a semt polikliniği ve hizmet birimi açıldı

Kaş'a semt polikliniği ve hizmet birimi açıldı
Kaş'a semt polikliniği ve hizmet birimi açıldı

 


Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- ANTALYA'nın Kaş ilçesinde yapımı tamamlanan Ova Semt Polikliniği ile Kaş Belediyesi Ova İlk Kademe Hizmet Birimi ve Kaş Belediyesi'nce satın alınan 6 milyon liralık 8 yeni iş aracı düzenlenen törenle hizmete açıldı.


Kaş'a bağlı Ova Mahallesi Semt Polikliniği ile Kaş Belediyesi Ova İlk Kademe Hizmet Birimi'nin açılışına, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın ve Kemal Çelik, Kaş Kaymakamı Bülent Karacan, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, eski Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Kaş İlçe Başkanı Hüseyin Yavaş, AK Parti Demre İlçe Başkanı Mehmet Koparıcı, belediye meclisi üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.


İlk olarak Ova Mahallesi'nde Sağlık Bakanlığı ve Kaş Belediyesi'nin katkılarıyla eski sağlık ocağından dönüştürülen Ova Semt Polikliniği'nin açılışı gerçekleştirildi. 24 saat sağlık hizmeti verileceği ve bir diş tedavi merkezinin yer alacağı Ova Semt Polikliniği'nin ardından 13 dekar üzerinde kurulu Kaş Belediyesi İlk Kademe Hizmet Birimi'nin açılışı da yapıldı. Hizmet biriminde Kaş nüfusunun yarısından fazlasını oluşturan Kalkan, Ova, Yeşilköy, Kınık, Patara, Çavdır, Çayköy, Üzümlü, Palamut, Aklar ve İslamlar mahallelerine hizmet verecek iş makineleri konuşlandırıldı. Birimde kurulan 2 dönümlük serada çiçek ve süs bitkileri üretimi yapılacağı belirtilirken, birime yeni alınan 6 milyon lira değerinde 3 iş kamyonu, bir çöp kamyonu, bir greyder, biri lastikli, biri paletli 2 ekskavatör ve bir silindir de hizmete sunuldu.


AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, "Kaş'ın ve Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ın hep yanındayız. Kaş'ın sorunlarının çözümü konusunda Ankara'dan her türlü desteği veriyoruz. Vermeye devam edeceğiz. Bunun en güzel örneğini bugün yaşıyoruz" dedi.


Kaymakam Bülent Karacan, "Hizmete açılan her iki merkezle, hizmet bölge halkının ayağına gelecek. Hizmet kalitesi ve hızı yükselecek. Emeği geçen başta Dışişleri Bakanımıza, Sağlık Bakanımıza, milletvekillerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.


İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, "Kaş Devlet Hastanesi C sınıfı bir hastane. C grubu hastane olan yerlerde semt polikliniği açılması çok zor iştir. Buranın açılma nedeni bölgenin özel koşulları, nüfus yoğunluğu ve Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ın yoğun çabası ile gerçekleşti. Burada gündüz normal sağlık hizmetleri ve gece de nöbetçi hekimlerimiz hizmet verecek. Bu merkezde 24 saat hizmet verilecek. Önemli sağlık sorunlarına müdahale edilebilecek. Bu merkezde bir de diş tedavi ünitesi oluşturulacak" dedi.


Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da şöyle dedi:


"Bu hizmet biriminin yapımına geçen dönem Belediye Başkanımız Halil Kocaer döneminde başlandı. Toplam 1 milyon 100 bin liraya mal oldu. Kaş ilçesi çok geniş bir coğrafyaya sahip. Kaş nüfusunun yarıdan fazlası bu bölgede yaşıyor. Bu bölge Kaş'ın çok önemli merkezi. Bu bölgeye daha hızlı hizmet verebilmek için bu merkezi hizmete açıyoruz. Kaş'ın altyapı hizmetlerini daha hızlı çözebilmek için bugün İller Bankası'ndan sağladığımız kredi ile 6 milyon lira değerinde 8 iş makinemizi sizlerin hizmetine sunuyoruz. Burada kuruduğumuz serada üreteceğimiz bitki ve çiçeklerle daha yeşil ve güzel bir Kaş oluşturacağız. Bugün yıllardır mücadelesini verdiğim Ova Semt Polikliniğimizi de hizmete açıyoruz. Bu bölgenin sağlık sorununun çözümüne önemli katkı sağlayacak."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS