Kaş'ın ulu çınarına ormancılardan ziyaret

Kaş'ın ulu çınarına ormancılardan ziyaret
Kaş'ın ulu çınarına ormancılardan ziyaret

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- ANTALYA'nın Kaş ilçesinde 100 yaşın üstünde yaşamını sürdüren 3 kadının en büyüğü olan 105 yaşındaki Naime Aydoğan, Anneler Günü dolayısıyla ormancılar tarafından ziyaret edildi.

Kaş Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir, beraberinde eşi hemşire Munise Demir ve Gürsu Orman Bölge Şefi Bekir Kulaksız'la Kaş'ın en yaşlı kadını olan Doğantaş Mahallesi'nde yaşayan 105 yaşındaki Naime Aydoğan'a ziyarette bulundu. Ziyarette Kaş Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir, Naime Aydoğan'ın Anneler Günü'nü kutladı. Orman Bakanlığı'nca oluşturulan 'Cennet Anaları Hatıra Ormanı'nda kendi adına dikilen fidanın, Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından gönderilen sertifikasını verdi. Aydoğan'a, Anneler Günü dolayısıyla bir demet çiçek, Orman Bakanlığı tarafından gönderilen 40 farklı aromatik bitkiden yapılan çay ve iki keçi boynuzu fidanı da hediye etti.

Ziyaretten çok mutlu olan Naime Aydoğan, "Allah sizden razı olsun. Beni çok mutlu ettiniz" dedi. Aydoğan, 6 çocuğu olduğunu, kaç torunu, torunlarının kaç çocuğu olduğunu ise bilmediğini söyledi.

Kaş Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir de "Türkiye'de yaşamını sürdüren 100 yaş ve üstü 5 bin 529 annemiz var. Bunun 3 tanesi Kaş'ta. En yaşlısı Naime Aydoğan 105 yaşında. Bayındır Mahallesi'ndeki Hatice Öztürk 104 yaşında ve Sahil Kılınçlı Mahallesi'ndeki Fatma Issız 101 yaşında. Üçü adına Naime annemizi ziyaret ettik" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS