'Kaskı getir motoru götür'

'Kaskı getir motoru götür'
'Kaskı getir motoru götür'

 


Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - 'HAYATIMA Kastım Yok, Kaskım Var' projesi kapsamında Kaş Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları denetimlerde kask kullanmayan sürücülerin motosikletlerine el koydu. Jandarma ekipleri, sürücülere kasklarıyla gelmeleri halinde motosikletleri yeniden teslim ediyor.


Kaş Jandarma Komutanlığı trafik ve asayiş ekipleri, ilçe merkezinin yanı sıra Kalkan, Kınık ve Gömbe bölgelerinde motosiklet sürücülerine yönelik kask denetimi yapıyor. Ekipler, kaska takmayan sürücülerin motosikletlerine el koyuyor. Sürücüler kask alıp gelmeleri halinde motosikletleri teslim alabiliyor. Sürücülere ise cezai işlem uygulanmıyor.


Kaş Jandarma Komutanlığı yetkilileri yaptıkları açıklamada, "Antalya motosiklet sayısı açısından Türkiye'de ikinci sırada. Kaş ise Antalya'da motosiklet kullanımının en yaygın olduğu ilçelerin başında geliyor. Kaskı getir, motosikleti götür uygulaması, 16 Temmuz Salı gününe kadar devam edecek. Bu tarihten sonra hem cezai işlem hem de motosikletler bloke edilecek. Sürücülere kask satın aldırılacak. Cezai işlem görmek istemeyen sürücüler kask alıp takacak. Amacımız ceza yazmak değil" ifadelerine yer verildi. 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS