Kaş'ta karma sergi

Kaş'ta karma sergi
Kaş'ta karma sergi

 


Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş ilçesinde yaşamını sürdüren yerli ve yabancı sanatçıların eserlerinden oluşan karma sergi açıldı.


Kaş Kültürevi'ndeki 'Akdeniz mavisi, Likya güneşi' adlı serginin açılışına Kaymakam Ulaş Akhan, Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Portekiz Büyükelçiliği Müsteşarı Vasko Seruya, sanatçılar, yerli ve yabancı sanatseverler katıldı.


Kaymakam Ulaş Akhan, "Kaş'ın ruhunu yansıtan bir sergi. Sanatçılarımız, Akdeniz mavisiyle Likya Birliği'nin güneşini bir arada renklere dökmüş. Turizm sezonunun başında Kaş turizmine, Kaş'ın sanat yaşamına katkı sağlayacak bir sergi" dedi.


Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Paula Leal da Silva da "Buradaki sanatçıların adlarını ve çalışmalarını görünce, Kaş'ın bir dünya kenti olduğunu gördüm. Çok başarılı sanat çalışmalarından oluşan bir sergi. Sanatçıları kutluyorum" diye konuştu.


Bir hafta açık kalacak olan sergide sanatçılar Ayşe Domenicon, Aysin Kavalcı, Ayşe Boz, Alev Demirkesen, Aysel Arısoy, Bernhard Leue, Canan Çakmak, Carel Kallenbach, Cees de Wilde, Demet Orbay, Değer Esenkuş, Doris Bierett, Ezgi Kınalı, Ezgi Saraç, Flora Özlem Kalak, Füsun Erman, Gonca Kaparer Dülger, Figen Ayyıldız, İsabella Cordes, Hülya Göre, Nur Aryüz, Gary Jorge, Matra Koster, Necdet Demirtaş, Leyla Cansız, Lale Tulun, Olça Tansuk, Türkan Kafadar, Kazım Balıkçıoğlu, Serap Ruhi, Serap Kızgut, Wendy Grant, Selen Acanal, Tuğrul Eroğlu, Ton Boogeres, Tunç Üvendire, Zeynep Melikoğlu, Valentina Van Harpen ve Yıldız Kalkan'nın birer eseri yer aldı. Sanatçıların yağlıboya, guaj, ebru, heykel, cam ve fotoğraf çalışmalarından oluşan 39 eserin bulunduğu sergi 14 Mayıs'a kadar açık kalacak.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS