Kemer Belediyesi pandemi tedbirlerini elden bırakmıyor

Kemer Belediyesi pandemi tedbirlerini elden bırakmıyor
Kemer Belediyesi pandemi tedbirlerini elden bırakmıyor

 

KEMER, (DHA)- KEMER Belediyesi ekipleri, pazar yerlerinde pandemiye karşı tedbirlerini ara vermeden sürdürdü.

Kemer Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde belirlenen günlerde kurulan pazar girişlerinde halkın ateşini ölçüyor, maske dağıtıp vatandaşların ellerinin dezenfekte edilmesini sağlıyor. Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de pazar yerlerinde maske ve eldiven takmayan esnafa uyarılarda bulunarak gerekli denetimleri sağlıyor. Belediye ekiplerinin ve halkın pandemiye karşı artık daha duyarlı ve tedbirli olduğu gözlerden kaçmıyor. Pazar yerlerinde vatandaşların sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına riayet ederek alışverişlerini yaptıkları gözlemleniyor.

Pazar esnaflarından Murat Bozkurt, Kemer Belediyesi'nin aldığı tedbirlerin yerinde ve düzgün olduğunu ve belediyenin yeterli hizmeti eksiksiz verdiğini kaydetti.

Ali Gök, pandemi kuralları kapsamında belediyenin tüm tedbirleri aldığını belirterek, "Maske ücretsiz olarak veriliyor. Pazar girişinde dezenfektan var. Ateş ölçülüyor. Pazar yerlerinde alınan tedbirlerden memnunuz. Bu durumdan vatandaşlar da yararlanıyor. Herkes dikkat ederse bunu aşabileceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Gülsüm Başev, belediyenin aldığı tedbirlerin çok iyi olduğunu ve yapılan işlerden dolayı Kemer Belediyesi'ne teşekkür ettiğini söyledi.

Yaklaşık 20 yıldır pazar esnafı olan Oğuz Kavuz, pandemi sürecinde işlerinin biraz duraksadığına değinerek, şöyle konuştu:

"Her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz. Kemer Belediyesi pazar esnafının yanında duruyor. Desteklerinden dolayı Başkanımız Necati Topaloğlu'na teşekkür ediyorum. Hastalık sadece pazarda var ve buradan yayılıyor gibi bir algı var. Kemer Belediyesi pazar girişlerinde ücretsiz maske dağıtıyor, ateş ölçüyor. Zabıta ekipleri de gün boyu denetimlerde bulunuyor ve maske ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulunuyor. Pandemiden kurtulursak her şeyin iyi olacağını umut ediyorum."

Vatandaşlardan Hasan Balta, belediye tarafından alınan tedbirler ile ilgili, "Kemer Belediyesi'nin pandemi kuralları kapsamında aldığı tedbirler uygundur. Yapılması gereken her şeyi yapıyor. Maskesini dağıtıyor, ateş ölçümü yapıyor. Dezenfektanını dağıtıyor. Belediye üstüne düşeni yapıyor. Artık geri kalan iş vatandaşlara düşüyor" ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlardan Halil İbrahim Canpolat da pazar yerlerinde alınan tedbirlerin çok yerinde olduğuna değinerek, "İnsanlar artık daha duyarlı olmaya başladı. Pandemi dolayısıyla herkesin sıkıntılar var ama pandemiye rağmen belediyenin aldığı tedbirlerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah daha iyi olur. Pazar esnafı da alınan tedbirlere karşı oldukça duyarlı. Zabıta ekipleri de pazar yerinde sürekli denetimlerini gerçekleştiriyor. Hizmetlerden dolayı belediye yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS