Kepez geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor

Kepez geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor
Kepez geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi'nin, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek amacıyla açtığı 'Robotik Kodlama Atölyesi'nden, bugüne kadar 3 bin 150 öğrenci faydalandı. Çocuklar, merkezde robot, web sayfası yapmayı ve bilgisayar yazılımını öğreniyor.


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocukların bilim ve teknolojiyle yetişmesi için gerekli eğitim çalışmalarını yapıyor. İlçedeki 31 okula bilişim sınıfı kazandıran Başkan Tütüncü, robotlara ve bilgisayar yazılımına ilgi duyan çocuklar için de 'Robotik Kodlama Atölyesi açtı. Esentepe Mahallesi'ndeki Amir Ateş Semt Konağı'nda 8 Haziran 2018'de hizmete açılan robotik kodlama atölyesi, bugüne kadar 7 yaş üzeri yüzlerce çocuğu bilişim teknolojisi eğitimiyle buluşturdu.


3 BİN 150 ÖĞRENCİYE KODLAMA EĞİTİMİ


Antalya'da yerel yönetim alanında bir ilk olan Kepez Belediyesi Robotik Kodlama Atölyesi'nde, bugüne kadar 3 bin 150 ilkokul ve ortaokul öğrencisine bilişim eğitimi verildi. Haftanın 6 günü, 9 saat ders verilen atölyeden, bir okul 2 ders saati yararlanabiliyor. Eğitimlerin ücretsiz verildiği merkezde, profesyonel kodlama eğitimi alan öğretmenler eşliğinde öğrenciler, robot, web sayfası yapmayı ve bilgisayar yazılımını öğreniyor. Atölyede eğitim alan çocuklar, lego eğitim setleri, ardunio eğitim setleri ve çeşitli yazılım tabanlarıyla bilgisayar yazılım pratiklerini geliştiriyor. Kodlama eğitimini tamamlayan öğrenciler, öğrendiklerini de bilim şöleninde sergileme imkânı buluyor. Kepez Belediyesi Robotik Kodlama Merkezi'nden eğitim alan öğrenciler, ulusal ve uluslararası çeşitli yarışmalarda da önemli başarılara imza atıyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS