Kepez'de pandemi kurallarında şeffaf meclis

Kepez'de pandemi kurallarında şeffaf meclis
Kepez'de pandemi kurallarında şeffaf meclis

 

ANTALYA, (DHA) - SOSYAL mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen Kepez Belediyesi Temmuz ayı olağan meclisi, şeffaflık ilkesiyle yapıldı. Canlı olarak yayınlanan belediye meclisini vatandaşlar, belediye hizmet binası önünde kurulan dev ekrandan izledi.
Kepez Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılan mecliste 6'sı önerge olmak üzere 54 gündem maddesi görüşüldü. Sosyal mesafe kuralları nedeniyle meclis üyeleri, muhtarlar ve basın mensuplarının  alınabildiği meclis şeffaflık ilkesiyle yapıldı. Vatandaşlar meclis toplantısını belediye hizmet binası önüne kurulan dev ekrandan ve belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak takip etti. Meclis toplantısında, encümen ve komisyon üyeliği seçimleri yapıldı, denetim, faaliyet, bütçe ve taşınır kesin hesapları görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.
BAŞARILI BİR YIL
Encümen ve komisyon seçimlerinin yapılmasının ardından, meclisin 10. gündem maddesi olan faaliyet raporunun görüşülmesine ve oylanmasına geçildi. Bu maddenin görüşülmesinde, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü meclisin başkanlık koltuğunu, AK Parti Meclis üyesi ve Meclis 1.Başkan Vekili Süleyman Acar'a devretti.  Faaliyet raporu görüşlerini belediye meclisi koltuğundan dile getiren Başkan Tütüncü, "Kepez Belediyesi olarak başarılı bir yıl geçirdiğimize inanıyorum" dedi. "Bir yerde başarı varsa teşekkür etmek gerekir" diyen Başkan Tütüncü, "Bu başarı hepimize ait. Kepez Belediye meclisi başta olmak üzere, iktidarıyla muhalefetiyle bütün arkadaşlarımıza aittir, başarı bürokratlarıma aittir. Pandemi süresince gözünü kırpmadan en önde çalışan, herkesin kendini, izole ettiği bir zamanda sokakları dezenfekte eden emekçi kardeşlerimize, işçi kardeşlerimize, yolları açan kardeşlerimize ve belediyemizin bütün emekçilerine aittir. 2019 yılı faaliyet raporu Kepez'e hayırlı olsun" diye konuştu. Faaliyet raporunun oy birliğiyle kabul edildi.
YATIRIM BÜTÇESİ YÜZDE 100 GERÇEKLEŞTİ
2019 yılı bütçe kesin hesabı hakkında görüşlerini de dile getiren Başkan Tütüncü, "Bütçeler hedeflerdir, onlar netleştirilir. Ama kesin hesaplar sonuçlardır. Burada rakamlar konuşur.  Başarılı bir kesin hesapla karşı karşıyayız. Gider bütçesindeki gerçekleşme yüzde 98, gelir bütçesindeki gerçekleşmemiz ise yüzde 97'dir. Yatırım bütçemiz yüzde 100 gerçekleşmiş. 2009'da görevi devraldığımızda bu oran 31,7'di" dedi. 2019 yılı Bütçe Kesin Hesabı oy birliğiyle kabul edildi. Kepez Belediyesi'nin pandemi sürecinde belediyeye ait mülklerden 3 ay boyunca kira almama kararı da gündemin 13. maddesinde yer aldı. Esnafın desteklenmesini öngören meclisin bu gündemi de komisyona sevk edildi.
İSİMLERİ KEPEZ'DEKİ CADDELERDE YAŞATILACAK
Meclise önerge ile sunulan gündem maddeleri arasında yer alan Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'ın adının Esentepe ve Göçerler Mahallesi 5435 Sokaktaki caddeye verilmesi de oy birliğiyle kabul edildi. Meclis gündeminde, Senato üyesi Mehmet Pırıltı'nın adının Fabrikalar Mahallesi'ne 3049 sokaktaki caddeye, Antalya Milletvekilleri Hasan Fehmi Boztepe'nin adının Beşkonaklılar Mahallesi'ndeki 4416 Sokaktaki caddeye ve Galip Kaya'nın da adının da Kültür Mahallesi 3816 sokaktaki caddeye verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS