Kepez'e 3.2 milyon metrekare yeşil alan

Kepez'e 3.2 milyon metrekare yeşil alan
Kepez'e 3.2 milyon metrekare yeşil alan

 

ANTALYA, (DHA) - ŞAFAK Mahallesi'nde, moloz alanından portakal bahçesine dönüştürülen arazide ağaçların köklerine toprak atan Başkan Hakan Tütüncü, “Dile kolay, 12 yılda 3 milyon 200 bin metrekareden fazla yeni yeşil alan ürettik. 400'den fazla mahalle parkı, temalı park ve meyve bahçeleri yaptık" dedi.

Kepez Belediyesi, Şafak Mahallesi'nde uzun yıllar moloz ve çöp alanı olarak kullanılan 37 bin metrekare alanı, yeşillendirme çalışmasıyla portakal bahçesine dönüştürdü. Günlerce süren çalışmanın ardından çöplerden ve molozlardan temizlenen araziye, yetişmiş 300 adet portakal ağacı dikildi. Portakal ağaçları da açılacak olan imar yolları üzerinde ve konut yapılacak arazilerden köklerinden sökülerek, Şafak Mahallesi'ndeki yeni yaşam alanlarına getirildi.

TÜTÜNCÜ'DEN PORTAKAL AĞAÇLARINA TOPRAK

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çim ekimi hazırlığı çalışmasının devam ettiği portakal bahçesini gezerek, incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır da Tütüncü'yü, portakal bahçesiyle ilgili bilgilendirdi. Tütüncü, kürekle köklerine toprak attığı bahçedeki portakalların bakımını da yaptı.

Başkan Tütüncü Şafak Mahallesi'nin, Kepez'deki muhteşem değişim ve gelişiminin yaşandığı yerleşim bölgelerinin başında geldiğini söyledi. Mahallenin imar ve mülkiyete ilişkin sorunlarının tamamıyla ortadan kaldırıldığına işaret eden Başkan Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti:

“Mahallemizde imar yollarını, cadde ve bulvarları ve yeni ulaşım akslarını açtık. Bunlarla birlikte sosyal alanları da oluşturma konusunda da bir kararlılığı ortaya koyduk. Şafak Mahallemizde, yeni eğitim kurumlarından tutun, sosyal belediyecilik faaliyetleri veren kurum ve kuruluşlarımızın hizmet noktalarının olduğu yerlere kadar birçok alanda önemli çalışmalar yaptık."

ŞAFAK'A 37 BİN METREKARE PORTAKAL BAHÇESİ

Tütüncü, Şafak Mahallesi'nde 37 bin metrekare büyüklüğünde yeni bir yeşil alan ve içerisinde 300 adet yetişmiş portakal ağacından oluşan güzel bir bahçe yaptıklarını belirterek, “Bu bahçe ile Antalya'nın sembolü olan portakalı mahallemizde yaşatmış olacağız. Bu park, aynı zamanda yeşil dokusuyla da güzel bir Anadolu Bahçesi olacak. Bu özellikleriyle portakal bahçemiz, çocuklarımız başta olmak üzere mahalle sakinlerimiz için adeta yeşil bir vaha olacak" açıklamasını yaptı.

12 YILDA 400 PARK

Ellerinin değdiği her yer yeri yeşillendirdiklerine dikkat çeken Başkan Hakan Tütüncü, “Dile kolay, son 12 yılda 3 milyon 200 bin metrekareden fazla yeni yeşil alan ürettik. 400'den fazla mahalle parkı, temalı park ve meyve bahçeleri yaptık. Yaptıklarımızla asla yetinmiyor, eserlerimize yenilerini eklemek için kendimizle yarışıyoruz.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS