Kepez'in YKS kurs kayıtları başladı

Kepez'in YKS kurs kayıtları başladı
Kepez'in YKS kurs kayıtları başladı

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi'nin her yıl lise son sınıf ve yeni mezunlar için açtığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS), kayıtları başladı.


Kepez Belediyesi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında da üniversite kapılarını aralamak isteyen gençler için YKS kursu açıyor. Lise son sınıf ve yeni mezunlar için açılacak YKS kurs kayıtları başladı. 26 Temmuz tarihine kadar devam edecek kayıtlar için kursiyerler Teomanpaşa Kurs Merkezi'nin 339 73 12 ve Amir Ateş Semt Konağı'nın 332 11 12 nolu telefonundan bilgi alabilecek.


KURSİYERLERE SINAV


Kepez Belediyesi, YKS'ye girecek adaylar için yıl boyunca ücretsiz deneme sınavları da düzenliyor. Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) olmak üzere 2 oturumun gerçekleştirildiği sınavlarda; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler soruları yer alıyor. Kepez Belediyesi uzman eğitimci kadrosu ile geçen yıl 120 öğrenciyi Türkiye'nin en çok tercih edilen üniversite ve bölümlerine yerleştirmişti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS