Kumluca'da 100. Yıl etkinlikleri

Kumluca'da 100. Yıl etkinlikleri
Kumluca'da 100. Yıl etkinlikleri

 


Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) - KUMLUCA'da, 19 Mayıs Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında çeşitli kategorilerde sportif yarışmalar düzenlendi.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmasıyla başlayan istiklal mücadelesinin 100. Yılı dolayısıyla Kumluca Spor Lisesi Müdürlüğü'nün organizasyonuyla ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere yönelik sportif etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında, koşu, gülle atma, güreş, uzun atlama gibi yarışmalar yapıldı. Etkinliklere katılan her okula katılım belgesi verildi. Birinci olan öğrencilere ödülleri 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde verilecek.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, “Yüce milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde istiklal mücadelesi yıllarında vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ve bekası uğruna gösterdiği kahramanlığın ve yaşananların milli birlik ve beraberlik ruhunun sportif faaliyetler ile gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması amacıyla düzenlenen bu etkinlikler, ülkemiz adına çok önemlidir" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS