Başkan Sözen koltuğunu Simay'a devretti

Başkan Sözen koltuğunu Simay'a devretti
Başkan Sözen koltuğunu Simay'a devretti

 


MANAVGAT, (DHA) - MANAVGAT Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını 7'nci sınıf öğrencisi Simay Sargın'a devretti.


Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, makamını çocuklara devretti. Başkanlık makamına Çağlayan İlkokulu 7'nci sınıf öğrencisi olan 14 yaşındaki Simay Sargın oturdu. Başkan Şükrü Sözen'in acil bir toplantısı olması nedeniyle katılamadığı devir teslim törenine başkan yardımcıları Hasan Şimşek, Mustafa Ceylan ve İsmail Hakkı Ödevoğlu Başkan Sözen'i temsilen katıldı.


Çocuk Başkan Simay Sargın ve temsili başkan yardımcıları olan 7'nci sınıf öğrencisi Sefa Hacıköylü ve 6'ncı sınıf öğrencisi Salih Kaya, sabah 09.00'da makam aracıyla Manavgat Belediyesi'ne geldi. Okul Müdürü İbrahim Güneş ve İngilizce öğretmeni Zeliha Tanır da öğrencilere eşlik etti. Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan ve Özel Kalem Müdürü Hatice Sözen, minik Başkan Simay Sargın'ı ve heyetini kapıda karşıladı. Makama geçilmesinin ardından Başkan Sargın, ilk olarak özel kalem sekreterliğini arayarak başkan yardımcılarının makama gelmesi talimatını verdi.


Çocuk Başkan Simay Sargın, geçen günlerde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in Side Gençlik Merkezi'nde düzenlediği 'Duvar Boyama Sanat Günleri'ni beğendiğini belirterek, kendi okulunun da boyanmasını istedi. Çocuk başkan daha sonra Manavgat Belediyesi birimlerini gezerek belediye çalışanlarına kolay gelsin ziyaretinde bulundu. Başkan yardımcıları Mustafa Ceylan ve İsmail Hakkı Ödevoğlu, Başkan Şükrü Sözen'in özenle hazırlattığı hediyeleri, çocuklara takdim etti. Temsili başkan ve heyeti, ziyaretin tamamlanmasıyla birlikte makam aracına binerek Manavgat Belediyesi'nden ayrıldı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS