Manavgat Belediyesi üreterek tasarruf ediyor

Manavgat Belediyesi üreterek tasarruf ediyor
Manavgat Belediyesi üreterek tasarruf ediyor

MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Belediyesi kullandığı sıcak asfalt, soğuk asfalt yaması ve beton büzlerini kendi imkanlarıyla üreterek, tasarruf ilkesiyle hizmet veriyor.
Pandemi sürecinde üreterek tasarruf etme ilkesini benimseyen Manavgat Belediyesi, kullandığı sıcak asfalt, soğuk asfalt yaması ve beton büzleri, Ulualan mevkiinde bulunan Fen İşleri Şantiyesinde, kendi kaynaklarıyla üretmeye devam ediyor. 2017 yılında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından kurulan ve bölgenin en büyük asfalt plent tesisi olarak hizmet veren şantiyede, alt yapı ve yol yapımı için gerekli olan tüm malzemeler Manavgat Belediyesi ekipleri tarafından üretiliyor. Manavgat Belediyesi'nin asfalt plent tesisi, soğuk asfalt yaması üretimi yapabilen tek belediye olmasıyla da ilke imza atarak takdir topladı. 
DAHA AZ YAKIT İLE DAHA ÇOK ÜRETİM
Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde kurulan asfalt plent tesisi, saatte 240 ton üretim yaparak kentin sıcak asfalt ihtiyacını gidermede büyük rol oynuyor. Manavgat Belediyesi, çevreye duyarlı, doğal gazla çalışan ve daha az yakıt ile daha çok üretim gerçekleştiren asfalt plent tesisinin faaliyete geçmesinin ardından 3 yılda 99 kilometrelik sıcak asfalt üretti. Antalya bölgesinde bir ilke imza atarak soğuk asfalt yaması üreten tek belediye olan Manavgat Belediyesi, yılda 10 ton soğuk asfalt üretimi gerçekleştirdi. Üretimin sadece asfaltla sınırlı kalmadığı Fen İşleri Şantiyesinde, alt yapı çalışmaları için 37 kilometrelik alanı kapsayacak şekilde beton büz üretimi de gerçekleştirildi.
BAŞKAN SÖZEN: ÜRETEREK GÜÇLENİYORUZ
Manavgat Belediyesi'nin hizmet anlayışının üretim ve tasarruf olduğunu belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, öz kaynaklarını kentin ihtiyaçları doğrultusunda kullandıklarını belirtti. Başkan Şükrü Sözen, "2017 yılında Fen İşleri Müdürlüğü şantiyemizde hayata geçirdiğimiz asfalt plent tesisimizde sıcak asfalt üretimi yaparak kentimizin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap vermeye başladık. Soğuk asfalt yamamız ve büz üretimimizle birlikte hem alt yapı hem de güvenli ulaşım sorunlarını sırasıyla ortadan kaldırıyoruz. Hizmet anlayışımızın temelinde üretmek, tasarruf etmek ve güçlenmek var. Tesislerimiz, halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapmaya devam edecektir" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS