Neveser'den yılın ilk konseri

Neveser'den yılın ilk konseri
Neveser'den yılın ilk konseri

 


Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Neveser Türk Müziği Topluluğu, yılın ilk konserinde şarkıseverleri bir araya getirdi.


Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleşen konserin sunumunu Dilek Yılmaz Bilek üstlendi, koroyu şef Murat Kocamemik yönetti. Konser, bestesi Hırant Kentkiloğlu'na ait 'Gel Nazlı Güzel Bana Can Ver' adlı şarkıyla başladı, ardından Sadi Işılay'a ait 'Bende Hicran Yarasından da Derin Bir Yara Var', Avni Anıl'a ait 'Gözlerin Kömür Senin Bakışın Ömür Senin' adlı şarkılarla devam etti. Konserde 'Tadı Yok Sensiz Geçen Ne Baharın Ne Yazın', 'Sen Bu Yerden Gideli', 'Kapıldım Sana Bir Mecnun Gibi', 'Gözlerimden Yüzün, Kulaklarımdan Sesin Silinmesin', 'Kaşın Gözün Şöyle Dursun', 'Şu Karşıki Dağda Bir Yeşil Çadır', 'Çile Bülbülüm Çile', 'Aramızda Kaldı Kapkara Dağlar' adlı şarkılar da yorumlandı.


İstanbul'dan gelen sanatçı Aslı Kocamemik'in de sahne aldığı konser, Yıldırım Gürses'e ait 'Yüce Dağdan Esen Yelden Sazımdaki Kırık Yelden' adlı şarkının seslendirilmesiyle sona erdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS