Öğrenciler hayvan barınağında

Öğrenciler hayvan barınağında
Öğrenciler hayvan barınağında

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Hayvanat Bahçesi, 4 Ekim Hayvan Hakları Gününde öğrencilerle dolup taştı. Öğrenciler minik dostlarını ziyaret ederek onları elleriyle besledi. Özel bir okul öğrencileri de yavru bir köpeği sahiplenerek örnek davranış sergiledi.


Büyükşehir Belediyesi, Dünya Hayvanları Koruma günü dolayısıyla okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini hayvanat bahçesi ve hayvan barınağında ağırlıyor. Belirlenen günlerde Antalya'da eğitim veren özel ve devlet okullarının öğrencilerine kapılarını açan hayvanat bahçesi ve hayvan barınağı, bu özel günde doldu taştı. Hayvan sevgisini erken yaşlarda gelecek nesillere yerleştirmeyi hedefleyen proje kapsamında hayvanlar ile buluşturulan öğrencilere uzmanlar tarafından eğitim de veriliyor.


MAMALAR ÖĞRENCİLERDEN


Hayvanat bahçesinde yer alan eğitim salonunda ziyarete gelen öğrencilere 'Hayvanat bahçesini tanıyalım, hayvan türlerini korumanın önemi, doğayı koruma, geri dönüşümün önemi, hayvanlara nasıl yaklaşılması' gibi konu başlıkları altında hem hayvanat bahçesi ile ilgili hem de barınakta bulunan hayvanlar ile ilgili bilgi veriliyor. Hayvanat bahçesi ziyaretini ve eğitimlerini tamamlayan öğrenciler ardından hayvan barınağına götürülüyor. Getirdikleri mamaları kedi ve köpeklere veren öğrenciler, barınaktaki hayvanları görmek için uzun kuyruklar oluşturdu.


ÖRNEK SORUMLULUK PROJESİ


Hayvan barınağını ziyaret eden öğrenciler, okul olarak başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında yavru bir köpeği sahiplendi. Okul bahçesinde oluşturdukları yaşam alanında yavru köpeğe bakacaklarını söyleyen öğrenciler, yavru köpeğe 'RedLine' adını verdi. Örnek bir sorumluluk örneği gösteren öğrencilerin projesi takdir topladı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS