Örgü bebek üretip satacaklar

Örgü bebek üretip satacaklar
Örgü bebek üretip satacaklar

 


ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı, kadınlar için örgü bebek atölyesi açtı. Oyuncak Müzesi'nde gerçekleştirilen atölye çalışmaları ile kadınlar hem hobi sahibi oluyor hem de el emeği ürünlerini satarak bütçelerine katkı sağlıyor.


Kaleiçi Yat Limanı'nda bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi'nde başlayan Örgü Bebek Atölyesi'ne, 15 kadın katılıyor. Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi'nin ücretsiz sunduğu atölye çalışmalarında kadınlar uzman eğitimciler tarafından örgü bebek yapımını öğreniyor.


6 ay sürecek Örgü Bebek Atölyesi, haftada altı saat olarak planlandı. Çalışan kadınlar da hafta sonu Örgü Bebek Atölyesi'nden yararlanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Sanat Sokağı'nda tahsis edilen stantta kadınlar el emeği göz nuru ürünlerini satarak aile bütçelerine katkı sağlayabilecek.


Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi yöneticisi Saliha Özdemir İpek, “Proje, beklediğimizin çok üzerinde ilgiyle karşılandı. Hedefimiz kadınlarımızın evlerinde de aile bütçelerine katkı sağlayabildikleri bir iş alanı yaratmak. Yapılan çalışmaların satışı da söz konusu. Kadınlarımıza destek olmaya çalışacağız" dedi.


BAŞKAN BÖCEK'E TEŞEKKÜR


Örgü Bebek Atölyesi kursiyerlerinden Sevil Karadan, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e ev hanımları için böyle bir kursu açtığı için teşekkür etti. Karadan, “Kurs süresince çok güzel işler ortaya çıkacağına eminim. Kursumuz çok güzel geçiyor. Eğlenceli bir ortam var. Değişik figürler öğreniyoruz" diye konuştu.


ÖRGÜ İLE STRESE SON


Örgü Bebek Atölyesi'ne kızı ile birlikte katıldığını ifade eden Dilek Kaya, “Buraya katılma amacım hem ev bütçesine destek olmak hem de lösemi hastası çocuklara oyuncaklar yapmak. Strese birebir gelen bir aktivite. Ev hanımlarına da buradan sesleniyorum, evde oturmayın bu tarz kurslarla ailenize katkı sağlayın" ifadelerini kullandı.


GÜZEL ESERLER ORTAYA ÇIKACAK


Kursiyer Kadriye Esenoğlu, uzun zamandan beri örgü bebek kursu araştırdığını, Büyükşehir Belediyesi'nin böyle bir kurs açtığını duyunca çok memnun olduğunu ifade etti. Esenoğlu, “İnşallah çok güzel eserler ortaya çıkaracağız. Aynı zamanda örgü yapmanın Alzheimer'ı önlemeye de çok faydası var" dedi.


BEBEĞİ İÇİN OYUNCAKLAR YAPACAK


Bebeğine organik oyuncaklar yapmak için kursa katıldığını ifade eden 4 aylık hamile Fatma Gülen, “Bebeğimin plastik oyuncaklarla oynamasını istemiyorum. Daha çok doğal ve kendi el emeğim göz nurum ile ürettiğim anlamlı oyuncaklarla oynasın istiyorum" şeklinde konuştu.



Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS