112 heyeti Serik'te

112 heyeti Serik'te
112 heyeti Serik'te

 


Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA)- ANTALYA Valiliği'nce, 'Acil durumlarda tek numara' sloganıyla başlatılan 112 Acil Çağrı Merkezi tanıtım çalışmaları kapsamında 112 çalışanları Serik'te, çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret etti.


'Acil durumda tek numara' sloganıyla başlatılan 112 Acil Çağrı Merkezi tanıtım çalışmaları kapsamında 112 çalışanları başta Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu olmak üzere ilçedeki daire müdürlerini, belediyeyi ziyaret etti. 112 çalışanları daha sonra okulları da ziyaret ederek buralarda afiş dağıttı ve öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezi ile ilgili bilgiler verdi.


5 merkez ve 14 taşra olmak üzere Antalya'nın tüm ilçelerinde sürdürülecek projede, muhtarlıklar, camiler, okullar ve eğlence merkezleri gibi pek çok mekânda hedef kitleye, 112 Acil Çağrı numarasının etkin kullanımı ve hangi durumlarda kullanılması gerektiği konularında bilgilendirme ve farkındalığın artırılmasının amaçlandığı belirtildi. Projede, gereksiz çağrı ve asılsız ihbarların önlenmesi ve bu aramaların neden olduğu kaynak, zaman ve iş gücü israfının önüne geçilmesinin de hedeflendiği kaydedildi.


112 farkındalığı eğitimleri için, 112 Acil Çağrı Merkezi, sağlık, emniyet, jandarma, itfaiye ve AFAD çalışanı olmak üzere toplamda 50 personelle aktif görev alınacağı belirtildi. Ekiplerin proje kapsamında 5 merkez Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Döşemealtı ve Aksu ile Serik, Kemer, Manavgat ilçelerinde tanıtım faaliyetlerine devam ettiği kaydedildi. Ekiplerin temin edilecek araçlarla günlük planlarını takip ederek, hedef kitle ve mekânları ziyaret ederek hedef kitlenin farkındalığını artırmak için çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı. 112 Acil Çağrı Merkezi'nin önemini anlatan afişlerin Antalya'nın tüm ilçelerinde asılması yönünde gerekli çalışmaların başlatıldığı da ifade edildi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS