Türel'in Demre ziyareti

Türel'in Demre ziyareti
Türel'in Demre ziyareti

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Demre'de düzenlenen 14. Deve Güreşi Festivaline katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaş ve Demre ilçelerini ziyaret etti. Başkan Türel'in ilk durağı Demre Geleneksel 14. Deve Güreşi Festivali oldu. Coşku ve heyecanla izlenen Deve Güreşleri'nde kısa bir konuşma yapan Başkan Türel, Demre ve Kaş için gece gündüz demeden çalıştıklarını hatırlatarak,

"Demre'nin, Antalyalıların, tarihinde görmediği hizmetleri Allah'ın izniyle yapabilme gayreti içinde olduk. Bize verdiğiniz destekten dolayı Demreli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Biz sizin için varız. Siz varsanız biz varız. Biz sizlerin hizmetkarı olmanın şerefi ile yaşıyoruz" dedi.

MEZBAHA AÇILIYOR, YAVU'YA SU GELİYOR

Başkan Türel, deve güreşlerinin ardından Kaş ve Demre bölgesine hizmet verecek ve yapımında sona gelinen mezbaha projesini inceledi. Başkan Türel daha sonra Yavu Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Kaş-Demre Mezbaha tesisini tamamladıklarını ve kısa bir süre sonra hizmete açacaklarını belirten Başkan Türel, “Mezbaha tesisimiz hem Kaş hem de Demre'deki hemşerilerimize hizmet verecek. Bütün hazırlıklar tamam" dedi.

Menderes Türel, Yavu'nun en önemli sorununun içme suyu olduğunu belirterek, konuyla ilgili ihaleye çıktıklarını ancak katılım olmaması nedeniyle ikinci kez ihale yapacaklarını söyledi. İkinci ihalenin 15 Ocak 2019'da yapılacağını belirten Başkan Türel, Yavu'ya pompa ile su basmak suretiyle bin metre yüksekliğe suyu taşıyacaklarını söyledi.

Başkan Türel, daha sonra Kaş Terminalini de inceledi. Terminalin artık bitme noktasında olduğunu belirten Türel, Kaş'a yakışan çağdaş ve modern terminalin yakın zamanda hizmete gireceğini söyledi.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS