Vali Karaloğlu'ndan 23 Nisan mesajı

Vali Karaloğlu'ndan 23 Nisan mesajı
Vali Karaloğlu'ndan 23 Nisan mesajı

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Münir Karaloğlu, kutlama mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Kıymetli Antalyalılar, Sevgili Çocuklar; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mız kutlu olsun.

23 Nisan 1920 tarihi, bağımsızlık ve demokrasi tarihimizin önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde cumhuriyete ve istikbaline doğru şahlanışının mihenk taşıdır. Kurulduğu ilk günden bu yana milletimizin hür sesi olan TBBM,

hürriyetimizin, egemenliğimizin ve demokrasimizin sarsılmaz kalesidir. 100 yıldır milli birlik ve beraberliğimizin de teminatıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM'nin kurulduğu bu önemli günü yarınlarımızın meşalesi olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Vatanımızı, milletimizi, sancağımızı ve devletimizi çocuklarımızın koruyacağına, geleceğimizi onların aydınlatacağına olan inancını 23 Nisan'la özdeşleştirmiştir. Dünyadaki yegâne çocuk bayramı olan 23 Nisan aynı zamanda sevginin, kardeşliğin ve barışın da sembolüdür.

Her yıl sokaklarda coşkuyla kutladığımız, çocuklarımızın şarkılarıyla, şiirleriyle, danslarıyla gönlümüzü mest ettiği 23 Nisan'ı maalesef bu yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen koranavirüs salgını sebebiyle, evlerimizde balkonlarımızda kutluyoruz. Önemli olan sağlığımız,göğsümüz milli duygularımızla kabardığı sürece, kalplerimiz birlik ve beraberlik içerisinde attığı sürece balkonlar da bize meydan olur. İnşallah en kısa sürede bu süreci de atlatacağız. Çocuklarımızın neşesi, coşkusu ve enerjisi yeniden sokaklarımızı süsleyecek.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan'ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü,Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Mutlu ve güçlü Türkiye ülküsünü kuşaktan kuşağa, canlı bir meşale olarak devreden çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını içtenlikle kutluyorum. Bayramınız kutlu olsun çocuklar. Sevinciniz, neşeniz, mutluluğunuz hiç bitmesin."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS