Yeni Emek'e yeşil alan düzenlemesi

Yeni Emek'e yeşil alan düzenlemesi

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, kentsel yenileme projesiyle modern konutlara kavuşturduğu Yeni Emek Mahallesi’ni 8 bin m2’lik yeşil alan çalışmasıyla güzelleştiriyor.

Kepez Belediyesinin, kentsel yenileme projesi sonrası nitelikli konutların inşa edildiği Yeni Emek Mahallesi'nin imajı da yenileniyor. Bölgenin modern şehir imajını bozan görsel kirlilikler, yeşil alan düzenlemesiyle ortadan kaldırılıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mahallede imar planında yeşil alan olan 4 bin metrekarelik alanda ve uzun vadede yatırımın yapılamayacağı 4 bin metrekarelik kamu tesisi arazisinde yeşil alan çalışması başlattı. Etrafı bordür taşlarıyla çevrilen, toprak tesviyesi yapılan park arazisinin aydınlatma ve sulama alt yapı çalışmaları tamamlandı. Çeşitli türde bitki ve ağaçların dikileceği parka, ahşap oturma yerleri, açık hava Spor aletleri, çocuk oyun mobilyaları da önümüzdeki günlerde yerleştirilecek. Mahallenin yaşam kalitesini artıracak olan parkta, basketbol ve futbol oynamaya uygun spor sahası olacak.

GÖRSEL KİRLİLİĞE YEŞİL ÇÖZÜM

Park çalışmasının yapıldığı alanın yanındaki mülkiyet sorunlarından dolayı atıl halde kalan 4 bin metrekarelik kamu tesisi arazisindeki görsel kirlilik de yeşil alan düzenlemesiyle ortadan kaldırıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları, uzun vadede kamu binası yatırımın yapılamayacağı araziye çim ekti ve 30 yakın ardız fidanı dikti. İki alanla birlikte Yeni Emek Mahallesi yaşayanlarına nefes alabilecekleri, sosyal aktivitelerini yapabileceklerini 8 bin metrekarelik yeşil alan kazandırılmış oldu.

Başkan Hakan Tütüncü dönemlerinde Yeni Emek Mahallesi’ne daha önce de 3’ü yeni park, 1'i tadilat olmak üzere 14 bin 500 metrekare yeşil alan çalışması gerçekleştirildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS