Yeni Mahalle yepyeni oluyor

Yeni Mahalle yepyeni oluyor
Yeni Mahalle yepyeni oluyor

 


ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, kent meydanı, Çelebi Sultan Mehmed Camii eserlerini kazandırdığı ve doğal gazın gelmesini sağladığı ilçenin merkezindeki Yeni Mahalle'nin tüm sokaklarını asfalt yenileme çalışmasıyla konforlu hale getiriyor.


Kepez Belediyesi, kent meydanına, spor tesislerine, eğitim kurumlarına ve Antalya'nın en büyük semt pazarlarından birine ev sahipliği yapan ilçenin tam merkezindeki Yeni Mahalle'nin asfaltını yeniliyor. Kepez Belediyesi ve gaz dağıtım şirketi işbirliği ile geçen yıl mahalleye doğal gaz getirilmişti. Doğal gaz boru hatlarının döşenmesi ve diğer alt yapı çalışmalarından dolayı mahalledeki yollarının asfaltı bozulmuştu.


KONFORLU YOLLAR


Fen İşleri Müdürlüğü, doğal gaz ile elektrik iletim hatlarının yer altına alınması yatırımlarının tamamlanmasından sonra asfalt ve kaldırım yenileme çalışmasını başlattı. Asfalt yenileme çalışması, ilk olarak mahallenin batısındaki sokak ve caddelerde yapılıyor. Asfalt yenileme kapsamında freze iş makinesiyle bozulan ve eskiyen mevcut asfalt kazılıyor. Daha sonra yola, dolgu malzemesi olan filler seriliyor. Bu işlemden sonra da kamyonlar tarafından finişer makinesinin haznesine boşaltılan sıcak asfaltla yol kaplanıyor. Yeni Mahalle'nin batısındaki yollara 1500 ton sıcak asfalt dökülecek. Asfaltı yenilen sokakların yaya yolları da parke kaldırım çalışmasıyla konforlu hale getirilecek.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS