Zeytinköy'de büyük dönüşüm

Zeytinköy'de büyük dönüşüm
Zeytinköy'de büyük dönüşüm

 


ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya'nın sosyo-kültürel imkanları en kısıtlı noktalarından Yeşildere Mahallesi, bilinen adıyla Zeytinköy'de peşi sıra hayata geçirdikleri projelerle bölgeyi kent yaşamının bir parçası haline getirdiklerini söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleri, Başkan Uysal'ı makamında ziyaret etti. İl Başkanı Temizer'in iadei ziyaretinde Başkan Uysal, Muratpaşa'da devam eden projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Muratpaşa'da belediyeciliği 3 temel üzerine kurguladıklarını belirten Başkan Uysal, bunlardan birincisinin temel belediyecilik hizmetleri olduğunu söyledi. Bu hizmetlerin cadde ve sokakların yenilenmesinden park ve bahçelere geniş bir alanı kapsadığını kaydeden Başkan Uysal, bu başlıkta Türkiye'nin 'en'lerine imza attıklarını söyledi. Türkiye'de nüfusa oranla en fazla asfalt çalışması yapan belediyenin Muratpaşa olduğunu, 4 bin civarında çöp konteynerini yer altına alarak bu alanda kırılması güç bir rekorun Muratpaşa'ya ait olduğunu anlatan Başkan Uysal, Türkan Şoray Kültür Merkezi'nden Abdullah Sevimçok Sivil Toplum İnovasyon Merkezlerine ve spor salonlarına pek çok yatırımın da bu başlık altında bulunduğunu söyledi.

Belediyecilik çalışmalarının ikinci başlığını ise sosyal hizmetlerin oluşturduğunu belirten Başkan Uysal, evde bakım hizmetlerinden sosyal kreşlere, destek eğitim kurs merkezlerine ve gençlik evlerine bu alanda da Muratpaşa Belediyesi'nin yerleşik nüfusuna en fazla hizmet götüren belediye olduğunu söyledi. 

ZEYTİNKÖY'DE ÖRNEK ÇALIŞMA

Başkan Uysal, belediyecilik çalışmalarının son başlığının ise kardeşleşme ve komşulaşma olarak isimlendirdikleri alan olduğunu belirtti. Başkan Uysal, bu üç hizmet başlığının izlerinin ise Antalya'nın sosyo-kültürel imkanları en kısıtlı noktalarından Yeşildere Mahallesi, bilinen adıyla Zeytinköy'de görülebileceğini söyledi. Mahallede uzun yıllardır devam eden tapu sorununu çözüme kavuşturdukları kaydeden Başkan Uysal, “Zeytinköy'de yeni caddeler açarak, güneş enerjisiyle aydınlanan yeni park alanları yaparak, kadınların ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlayacak projeleri uygulayarak ve Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi'mizle Zeytinköy'de başka bir kentsel dönüşümün mümkün olduğunu ortaya koyduk" diye konuştu. Zeytinköy'ün artık kent yaşamının bir parçası olduğunu kaydeden Başkan Uysal, “Şimdi mahalledeki evler 700 bin liradan alıcı buluyor" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS