hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aydın'da Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı 11'inci kez kapılarını açtı

  Aydında Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı 11inci kez kapılarını açtı
  expand

  Aydın'da Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı 11'inci kez kapılarını açtı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burhan CEYHAN / AYDIN, (DHA)-AYDIN'da 11'inci bu yıl düzenlenen 550 markanın katıldığı Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı törenle ziyaretçilere açıldı.

  Aydın, Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'na 11'inci kez ev sahipliği yapıyor. Aydın Ticaret Borsası öncülüğünde 18-21 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan fuar, törenle açıldı. Tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerindeki ulusal ve uluslararası firmaları ve ziyaretçileri bir araya getiren fuara, ilgi ilk günden yoğun oldu. Efeler İlçesi Pamuk Tarım Satış Kooperatifi depolarında düzenlenen fuarın açılışını Aydın Valisi Yakup Canbolat ve beraberindeki protokol üyeleri gerçekleştirdi. Bu yıl 550 markanın katılım sağladığı fuarı gezen Vali Canbolat ve beraberindeki protokol üyeleri, fuar alanındaki standları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

  'ÇEVRE 8 İLİN DE KATILIMI VAR'

  Aydın Valisi Yakup Canbolat, "Burada, ekipmanlardan, traktörden ve diğer tarım ürünlerinden kısacası her şeyin sergilendiği vatandaşlara ve çiftçilere tanıtıldığı bir fuar yaşayacağız. Bütün standlarımız dolu. Çevre 8 ilin de katılımı var. Hayırlı ve bereketli geçmesini ve ilimize de ticari bir canlılık getirmesini diliyorum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur da "Bu fuar, ziyaretçi sayısı açısından Türkiye'deki en büyük dördüncü tarım fuarıdır. Fuarı geçen yıl 498 firma 360 bin ziyaretçi ile tamamlamıştık. Bu sene de 550 katılan firma var ziyaretçi hedefimiz de 500 bini aşması. Fuarlar yenilikçi tarım makinalarının, tarımın tüm yeniliklerinin sergilendiği, üreticilere ve ziyaretçilere gösterildiği mekanlardır. Aydın'ın ve etrafındaki şehirlerden gelen üreticilerin fuar ziyaretlerini önemsiyoruz. Tüm üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

  Fuar, 21 Nisan'a kadar 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow