Andımız'ı en iyi okudular ödülü kaptılar

Andımız'ı en iyi okudular ödülü kaptılar
Andımız'ı en iyi okudular ödülü kaptılar

AYDIN'ın Germencik ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Fuat Öndeş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen 'Andımızı En Güzel Okuma'  yarışmasında dereceye giren 3 çocuğa bisiklet ve tablet bilgisayar ödüllerini evlerinde teslim etti

Germencik Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocuklar için ‘Andımızı En Güzel Okuma’ yarışması düzenledi. Yarışma, Germencik Belediyesi sosyal medya hesabından duyuruldu. Yarışmaya katılan 32 çocuk andımızı evlerinde okuyup, cep telefonları ile görüntüledikten sonra Belediye'nin WhatsApp hattına gönderdi. Gönderilen videolar kurulan bir komisyon tarafından değerlendirilip, andımızı en iyi okuyan 3 çocuk seçildi.

Belediye yarışma sonucunu sosyal medya hesaplarından duyurarak, dereceye giren çocukları açıkladı. Yarışmada Neşe Zümra Kızılcık birinci, Elif Rana Yelestepe ikinci ve Adem Acar üçüncü oldu. Pandemi tedbirleri çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlaması olması nedeniyle dereceye giren çocuklara ödüllerini Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş evlerinde ziyaret ederek takdim etti. Birinciye bisiklet, ikinci ve üçüncü olan çocuklar ise tablet bilgisayar ödül olarak verildi. Büyük bir mutluluk yaşayan çocuklar ve aileleri böyle bir yarışma düzenlenmesi nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirip, Belediye Başkanı Öndeş'e teşekkür etti.

'ÇOCUKLARIMIZ AYDINLIK YARINLARIN HABERCİSİ VE EN BÜYÜK TEMİNATIDIR'

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ise, "Milli birlik ve beraberliğimize katkıda bulunmak için bu doğrultuda milli maneviyatımızı arttıracak böyle bir çalışma yapmayı planladık. Çocuklarımız için gerek Çocuk Bayramı olması vesilesiyle gerekse kısıtlamalarda bir nebze psikolojilerine olumlu etki etmesi için güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Yarışmaya gösterilen ilgi ve katılımcı çocuklarımızın Andımız'ı büyük bir içtenlikle okuduklarını görmek bizlere tarifsiz bir duygu yaşattı. Bu vesile ile dereceye giren çocuklarımızı tebrik ediyor, tüm katılımcı evlatlarımıza da teşekkür ediyorum. Yurttaşlarımızın ve aydınlık yarınlarımızın habercisi ve en büyük teminatı tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum" dedi.

Burhan CEYHAN / AYDIN, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS