hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kuşadası Belediye Başkanı Günel: Kuşadası yaklaşan turizm sezonuna hazır

  Kuşadası Belediye Başkanı Günel: Kuşadası yaklaşan turizm sezonuna hazır
  expand

  Kuşadası Belediye Başkanı Günel: Kuşadası yaklaşan turizm sezonuna hazır

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AYDIN, (DHA)-AYDIN'ın Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kentte tamamlanan ve 2023 yılında alt ve üstyapı yatırımı yapılması planlanan bölgeler ile çevre ve peyzaj düzenlemelerinin gerçekleştirileceği alanlarda incelemelerde bulundu. Kuşadası'nın farklı noktalarında çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Günel,  ilçenin yaklaşan turizm sezonuna hazır gireceğini söyledi.

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ilçede 2023 yılında Fen İşleri Müdürlüğü tarafından alt ve üstyapı yatırımlarının planlandığı bölgeler ile yaklaşan turizm sezonu öncesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çevre ve peyzaj düzenlemesi yapacağı alanları dolaşarak inceleme yaptı. Günel, sabah mesaisine İkiçeşmelik Mahallesi'ni ziyaret ederek başladı. Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, belediye meclis üyesi Emre Fazlılar ve birim müdürlerinin de katıldığı alan gezisinde Günel, Şükrü Küçük Caddesi'nde bulunan kaldırımda Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışma hakkında bilgi aldı. Günel daha Kuşadası Belediyesi'nin sıcak asfaltla kapladığı 613 Sokak'a geçti.

  'GÜLE GÜLE KULLANIN'
  Her iki yolun bulunduğu bölgenin Kuşadası'ndaki yeni yerleşim alanlarından biri olduğunu belirten Günel, "Aydın Büyükşehir Belediyemiz Şükrü Küçük Caddesi'ni baştan sona yaptı. Biz de 613 Sokak'ı sıcak asfaltla kaplamıştık. Böylece yolların tamamı yapılmış oldu. Kuşadası'na gerçekleştirdiği yatırımlar için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'na teşekkür ediyorum. Hemşehrilerim de yeni yollarını güle güle kullansınlar" dedi. İkiçeşmelik Mahallesi'nin ardından Kirazlı yolu, Ege ve Kadınlar Denizi mahallelerine giden Günel, Kuşadası Belediyesi'nin kente kazandıracağı müzik temalı park olan Altın Güvercin Parkı'ndaki çalışmaların son durumunu kontrol etti. Günel, alan gezisini kentin turistik çarşılarından olan Barbaros Caddesi'nin girişinde yaptığı incelemeden sonra taksici esnafını ziyaret ederek bitirdi.

  '1 MİLYON METREKARENİN ÜZERİNDE YENİ YOL YAPTIK'
  Kuşadası'nda yatırım ve hizmet çağının yaşandığını söyleyen Günel, "Kentimizin çehresini değiştirmek ve modern bir turizm kenti yaratmak için ekip arkadaşlarımla birlikte durmadan çalışıyoruz. Bugün de belirlediğimiz bölgeleri dolaşarak 2023 yılı içerisinde yapmayı planladığımız çalışmalar, yeni parklar, çevre ve peyzaj düzenlemeleriyle ilgili incelemelerde bulunduk. Ayrıca sorunları yerinde tespit ederek eksikliklerin giderilmesi için gerekli talimatları verdik. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile uyum ve iş birliği içerisinde yürüttüğümüz çalışmalarla Kuşadası uzun süredir görmediği yatırım ve hizmete kavuştu. Göreve geldiğimizden beri 1 milyon metrekarenin üzerinde yol yaptık. Önümüzdeki süreçte de planlı yatırım ve çalışmalarımız devam edecek. Bu sezon rekor sayıda turist bekliyoruz. Kuşadası yaklaşan turizm sezonuna da hazır bir şekilde giriyor" diye konuştu. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow