hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kuşadası'nda bayram tatilinde 2 bin 104 ton çöp toplandı

  Kuşadasında bayram tatilinde 2 bin 104 ton çöp toplandı
  expand

  Kuşadası'nda bayram tatilinde 2 bin 104 ton çöp toplandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KUŞADASI (Aydın), (DHA)-KUŞADASI Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ramazan Bayramı'nda tatile gelen yerli ve yabancı turistlerle nüfusu 1 milyonu aşan kentte 9 günde 2 bin 104 ton evsel atık ile 98 ton ambalaj atığı topladı.

  Türkiye'nin gözde turizm kenti Kuşadası, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Denizli, İzmir ve Manisa başta olmak üzere çevre illerden Kuşadası'na gelenlerle birlikte kentin nüfusu 1 milyonu aştı. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de sorunsuz bir bayram yaşanması için 192 personeliyle 7/24 esasına göre kesintisiz çalıştı. Güzelçamlı Milli Park bölgesinden başlayarak Kuştur sınırları sonuna kadar 23 mahalleyi köşe bucak temizleyen ekipler tarafından 9 günde 2 bin 104 ton evsel atık ve 98 ton ambalaj atığı toplandı. Ekipler ayrıca caddeleri, sokakları, çocuk parklarını ve çöp konteynerlerini de yıkayarak hijyenik hale getirdi. Bayram süresince karasinek, sivrisinek ve sağlığa zararlı haşerelere karşı ilaçlama gerçekleştirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kuşadası Belediyesi'nin Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçilerini en iyi şekilde misafir edebilmek için seferber olduğunu belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, "Başta Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz olmak üzere ilgili tüm birimlerimiz 24 saat sahada görev yaptı. Böylece konuklarımızı en iyi şekilde ağırladık. 9 gün boyunca kentimizin her noktasına aynı özeni göstererek temizledik. Tatillerini geçirmek için Kuşadası'nı seçen tüm ziyaretçilerimize ve görevlerini başarıyla yerine getiren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca başlayan turizm sezonunun da tüm esnafımıza bereketli günler getirmesini diliyorum" diye konuştu.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow