hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yaylalarda karın keyfini çıkardılar

  Yaylalarda karın keyfini çıkardılar
  expand

  Yaylalarda karın keyfini çıkardılar

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayhan ACAR/ULUS(Bartın), (DHA)- BARTIN ile Karabük sınırındaki bin rakımlı Uluyayla'da kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Özel donanımlı off-road araçlarıyla bölgeye gelen aileler, kar altında piknik yapıp eğlendi.
  Hava sıcaklığının sıfır derece olarak ölçüldüğü Bartın'daki Uluyayla'da, kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Uluyayla'ya, Bartın ve Karabük'ten gelen off-road tutkunları aileleriyle keyifli anlar yaşadı. Özel donanımlı araçlarla yaylaya çıkan aileler, kar yağışı altında piknik yapmanın keyfini çıkardı. Kara saplanan bazı araçlar, çeki halatlarına bağlanarak kurtarıldı. Yaylaya piknik yapmaya gelen vatandaşlar, kar kalınlığının 1,5 metreye ulaştığı alanlarda yürüyüş yaparak, doğanın tadını çıkardı.
  'EVDE KALMAK YERİNE YAYLALARA ÇIKIYORUZ'
  Bartın'dan Uluyaylaya gelen off-road tutkunu Gökalp Oğuz (55), "Kar yağdıktan bir iki gün sonra ailemizle mutlaka yaylarara çıkıyoruz. Kar yağışının çok olduğu zamanlarda mutlaka grup halinde buralara geliyoruz. Kışın evde kalmamak için mutlaka doğayla buluşuyoruz. Yazın nasıl deniz kenarlarına gidiyorsak, kışın da yaylalara çıkarak, buraların keyfini çıkartıyoruz" dedi. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow