Bolu'da Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılık ile Mücadele Günü etkinliği

Bolu'da Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılık ile Mücadele Günü etkinliği
Bolu'da Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılık ile Mücadele Günü etkinliği

Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA)- BOLU'da, Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılık ile Mücadele Günü kapsamında etkinlik düzenlendi. Demokrasi Meydanı’ndan Kent Meydanı’na kadar yürüyüş ile başlayan etkinlikte stantlar gezildi.

26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” kapsamında Bolu’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Demokrasi Meydanı’nda başlayıp Kent Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından stantlar gezildi.  Düzenlenen etkinliğe Bolu Valisi Ahmet Ümit, Vali Yardımcısı Çağlayan Kaya, İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Şerafettin Çilkara, İl Emniyet Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Bolu Belediyesi yetkilileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindekiler Bolu Emniyet Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılık ile Mücadele Günü dolayısıyla açılan stantları dolaşarak yetkililerden bilgi aldılar. Etkinlikte ayrıca ‘Kendini Tanı Hayata Katıl’ projesi kapsamındaki BAİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde resim ve fotoğraf kursu alan öğrencilerinin eserlerinin sunulduğu resim ve fotoğraf sergisi de gezildi. Stantların gezilmesinin ardından Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü folklor ekibinin yaptığı gösteri yer aldı. Programın devamında Narkotik köpeği “Sezar”ın bir otomobilin motor kısmında uyuşturucu madde araması yapması ve uyuşturucu maddeyi kısa süre içerisinde bulması katılımcılardan büyük alkış topladı.

Etkinlikte basın mensuplarınınsorularını cevaplandıran Bolu Valisi Ahmet Ümit,  insanlık için 21’inci yüzyılın en büyük tehdidinin uyuşturucu illeti olduğunu dile getirdi. Birleşmiş Milletlilerin 2018 yılı Dünya Uyuşturucu Raporuna göre dünya üzerinde 31 milyon uyuşturucu bağımlısı bulunduğunu dile getiren Vali Ümit, “Bunun yanı sıra 275 milyon da kullanıcı var. Bu rakam 2016 yılında 250 milyon idi. Yıllık artış 12,5 milyon. Ülkemizde de 1,5 milyonun üzerinde kullanıcı olduğu muhtelif raporlarda yer almaktadır. Bu acı gerçekten hareketle BM Genel Kurulu 1987 yılında 26 Haziran tarihini “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü” olarak kabul etmiştir. Uyuşturucu aynı zamanda birçok kötülüğün ve problemin de başıdır.” dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS